Aktivity pro lenochy – i když sportům moc nefandíte, můžete se hýbat

Pohyb je zdravý a našemu tělu neskutečně prospívá, tohle víme všichni a do hlavy se nám to snaží vštípit každý již od dětství. Co když ale ke sportům jako takový vztah vůbec nemáte a nejraději lenošíte doma na gauči? Hýbat se můžete i zcela přirozeným způsobem, protože každý pohyb se přece počítá. Jaké jsou ty nejlepší aktivity pro všechny lenochy?

lehkým protažením začněte den

Ranní protahování

Není nad to se ráno pořádně protáhnout. Nejenže se skvěle proberete, nebudou vás bolet záda, ale kvalitně nastartujete tělo do dalšího dlouhého dne. Stačí deset minut a máte splněno. Protahování je výborným způsobem, jak si zacvičit a přitom se u toho nenadřít. Začněte hlavou a postupujte dolů – jako ve škole při rozcvičce. Malé protahování si můžete dopřát kdykoliv během dne, a pokud pracujete u počítače, je to dokonce velmi důležité. Nezabere to moc času a vy se budete cítit hned lépe.

Vypusťte výtahy a choďte zásadně po schodech

Vždy, když to bude možné, vyhněte se výtahům obloukem a raději si vyšlápněte nahoru schody. Jde o naprostou maličkost, kterou můžete pro sebe a své tělo každý den udělat. Za chvíli si na to tak zvyknete, že pro vás tento pohyb navíc bude rutinou. Stejně tak využívejte chůzi k přemisťování namísto auta. I tahle změna se počítá a je to přece pohyb navíc a vám to prospěje. Častěji také vyrážejte na procházky do přírody – línější pohyb už si neumíme představit.

i při úklidu spálíte kalorie

Už máte uklizeno?

Dalším pohybem pro lenochy je běžný úklid domácnosti. Tomu se stejně nikdy nevyhnete úplně, a když si představíte, že trvá několik minut, než s vysavačem přejedete celý byt, celou tu dobu se vlastně hýbete. K úklidu si pusťte oblíbenou muziku a každý týden pečlivě nakliďte celý byt. Tuhle činnost, kterou většinou všichni nenávidíme, možná začnete mít v oblibě. Je to přece pohyb jako každý jiný. A takové umývání oken je jako hodinka v posilovně, co myslíte?
Každá aktivita se počítá – nevyhýbejte se jim!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku