Home office je pěkný zápřah!

Jak často dnes slyšíme: “Mám home office!“ Rozuměj – práce z domova. Těmto zaměstnancům nařídil zaměstnavatel tak zvanou práci z domova. Někdo se zatetelí radostí, že nemusí do práce, ale ti, kteří již takhle z domova pracují, spíše posmutní. Je méně lidí, kterým práce z domova vyhovuje. Jde totiž o to, že když jste doma, nemáte zpravidla na práci klid. A v letošním roce, kdy byly zavřené předškolní zařízení a školy pro děti a doma s vámi zůstala i vaše manželka, která se starala o děti a dohlížela na školní distanční výuku, pak se o práci z domova mohlo pracujícím spíše jen zdát.

pracovní pomůcky při home office

Klidu doma moc nebylo, ani nemohlo být. Když sdílíte byt 3 plus 1, děti neudržíte na židličkách po celou dobu výuky, pobíhají po bytě, skáčou po postelích, přiběhnou navštívit tatínka a je jim úplně jedno, že živitel rodiny pracuje. Pro děti je táta doma a říkejte si, rodiče, co chcete!
A otec je může okřikovat jak chce, zapůsobí to jen na chvílí, ale po čase se děti opět ozývají. V tu chvíli leckteří otcové naříkají a lkají nad „zatracenou prací z domova“! nedá se ale nic dělat.
Základem home office je stanovit si pravidla a ty striktně dodržovat. Je potřeba, aby ten, rodič, který takto pracuje, měl na svou práci klid a druhý rodič by to měl respektovat. Je jasné, že je to leckdy nad lidské síly, obzvláště, pokud se jedná o menší děti, které potřebují pohyb a dohled.

rozdováděné dítě

Jestliže si pravidla nestanovíte, nemusíte se také k práci pro svého chlebodárce přinutit. Člověka to svádí k tomu, že na něho nikdo nedohlíží a není vidět, že zrovna nepracuje. Takže práci odsouvá, odsouvá, až se ozve nadřízený, kdeže je výsledek rozboru, na který čeká. A pak teprve začíná pořádná honička. Abyste se tomu vyhnuli, stanovte si přesný čas, kdy začnete pracovat, kdy budete mít přestávku a kdy končíte s prací. Nemá zase na druhou stranu smysl pracovat celé dny až do večera.
Někdo práci z domova – zvláště pokud s musí starat o malé děti – řeší tak, že pracuje spíše v nočních hodinách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku