Jaké sporty se dají dělat v zimě

Zimu sice máme letos pěknou, zvláště v lednu pořádně nasněžilo, ale na hory ke sjezdovému lyžování se moc vyjíždět nedalo. A o lyžování za hranicemi jsme si mohli nechat jen zdát. Posléze byly vleky na čas puštěny, ale ta pohoda spojená s lyžováním byla stejně v nenávratnu. Když si představíte a zavzpomínáte, jak se pěkně „lyžovalo“ … Byli jste unaveni, zajeli do restaurace nebo se zastavili u kiosku na svahu, dali si něco teplého na zahřátí, položili se na lehátka a vyhřívali se. To byly časy! Ale ony zase přijdou. Letos jsme mohli řádně provětrat alespoň běžky.

lyžař na svahu

Běžkařský sport je svým způsobem nenáročný, když pomineme vybavení. Ale pak si můžete vyrazit kamkoliv, kde je protažená stopa. Nejste limitováni zavíracími hodinami, na louce na vás nečekají fronty na sedačkovou lanovku, můžete nastoupit kdykoliv. Běžecký sport může být i někdy pěkný adrenalin, to když jedete na doraz, protože si chcete dát do těla. Ale také se můžete projet zvolna a relaxovat. Jen sama příroda vám může nabídnout krásné zimní pohledy – jinovatku na stromech, zmrzlé kapičky na listech, stříbrný sníh, zářivé slunce.
Vyrazte s rodinou na výlet do hor a vezměte sebou běžky. Pokud rodinní příslušníci nelyžují, tak se spolu alespoň projděte na čerstvém vzduchu a dejte si do těla celodenním výletem.

zimní procházka lesem

Sbalte vydatnou svačinu, do termosky uvařte horký čaj, dětem pár zdravých sladkostí, teplé rukavice, čepice, turistické botky a společný výlet může začít. A když vám na cestu bude svítit sluníčko, nachytáte cestou i spoustu vitamínu D, kterého je zvláště v zimě nedostatek. Vnímejte přírodu, učte se přítomnému okamžiku – jak vám třeba krásně křupe sníh pod nohama, jak se vločky třpytí ve sněhu. Cestou s dětmi postavte malého sněhuláčka a z batohu vyndejte mrkev, kterou doplníte sněhulákovi nos. To bude překvapení!
Po takovém výletu budete příjemně unaveni, nadýcháte se čerstvého vzduchu a uděláte hodně pro své zdraví. Kde jinde by měl být zdravější vzduch, než na horách? A věřte tomu, že ten večer po vydatném dni na horách nebudete mít žádné problémy s usínáním.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku