Musíte mít v manželství stále navrch?

Milé ženy, nezaměňujte si partnera s vaší kamarádkou, která vás má přečtenou. Pro muže jste leckdy léty neprobádaný pětidílný román. Ženské a mužské myšlení je naprosto rozdílné. Ano, najdou se i empatičtí muži, kteří do ženy vidí anebo muži, kteří strávili v manželském životě po boku své drahé polovičky přes půl století života. Ti pak už znají automatické odpovědi, co se bude dít pravidelně po sobotním obědě a kam spolu půjdou po nedělním obědě. Jeden druhému automaticky připraví snídani, papuče, vystřídají se beze slov v koupelně při ranní hygieně. Zde už čas navál jakousi automatiku, která se společně prožitými léty u nich usídlila.

manželská hádka v parku na lavičce

Muž už dopředu ví, co mu manželka odpoví na jeho každodenní otázku a žijí si svým spokojeným životem, dokud neudeří nějaké nepříjemné překvapení nebo nemoc. To je jiná.
Ale v manželství, které nedávno začalo a pokračuje třeba už pár let nebo i nějakou desítku let, zpravidla manželé bojují, aniž by si to uvědomovali, o své prvenství, na které byli zvyklí jako singl. To jsou ony známé průpovídky – vždyť jsem to říkala (ona), včera jsem ti to opakoval (on). Nejsou schopni přijmout, že druhý partner má jiný názor anebo že sice má stejný názor jako on (ona), ale tím, že použije jiná slova, dotyčnému nedochází, že vlastně souhlasí, protože trvá na svém pojetí.

červená puntíkatá kostka

Milí rozhádaní manželé, až pochopíte, že manželský vztah je o harmonii, pochopení a porozumění toho druhého, empatii a mít rád, všechny hádky ustoupí do pozadí. Není přece potřeba mít vždycky a za každou cenu pravdu, protože PRAVDA NEEXISTUJE.
Kostka je červená = podíváte se na ni a zkontrolujete, že je červená. PRAVDA!
Kostka je červená a puntíkatá = podíváte se na ni a zkontrolujete, že je červená a puntíkatá. PRAVDA!
A teď se dohadujte, zda je jen červená nebo červená a puntíkatá. Každý máte pravdu, a tak to je v životě i s ostatními „pravdami“ ….


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku