Nákup firmy

Zajetá společnost

Když se podíváme na nabídku firem k prodeji, tak jich je tu řada různých druhů. K prodeji společnosti může vést řada důvodů. Hned tím prvním může být to, že majitel potřebuje peníze pro jiný projekt, takže prodá svou prosperující společnost za dobrou cenu. Samozřejmě prodej může být realizovaný především za účelem zisku. Potom je tu i druhá varianta, kdy je společnost ztrátová a současní majitelé už nemají finance na to, aby ji drželi.

zobrazení nápadu

Než si firmu zakoupíte, tak je potřeba si ji řádně prověřit, aby to nebyla past na peníze, protože potom by do ní kromě pořizovacích nákladů spadli i další peníze. Jak nákup probíhá? Nejprve musíme přepsat společnost na nás, a to přes smlouvu o koupi společnosti Následně je zapotřebí přepsat majetek v katastru nemovitostí, a proto je zapotřebí dát pozor na to, abychom měli všechno v pořádku a všude jsme byli zapsáni jako nový majitel, přičemž poslední částí je změna údajů v obchodním rejstříku.

Ready made

Mnoho podnikatelů chce začít s čistým štítem a mít tak svou jedinečnou firmu, která ještě nemá historii. Pro takové případy je ideální prodej firmy sro, přičemž jedná se o nově založenou firmu. Nemusíte se tedy obávat, že by na ni byli vázány nějaké dluhy či jiné potíže. Vše je zcela čisté, přičemž je to jako bychom si my sami založili společnost. V čem je tedy výhoda? Odkoupíme již hotovou společnost, a proto se nemusíme zabývat založením, které není jen tak.

budova firmy

Profesionálové však vědí jak na něj, a proto si můžete být jisti, že vše provedou správně a v souladu se zákonem. Kolik to vše stojí? Současná cena je 9 900 Kč, přičemž to vzhledem k ušetřené práce není nijak vysoká částka. Tato cena je výsledná, akorát však musíme počítat ještě s poplatkem 2 000 Kč, protože musíme provést změny v obchodním rejstříku, což je zpoplatněné. Přes web můžeme vyplnit formulář pro nezávaznou poptávku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku