Plavání je prospěšné pro celou rodinu

Je vědecky prokázáno, že plavání je dobré pro zdraví, dlouhověkost a celkovou pohodu. S tréninkem obecně dochází ke zvýšení svalové hmoty a ke snížení tuku. Vzhledem k tomu, že sval váží více než tuk při stejném objemu, plaváním nedochází k úbytku hmotnosti, ale k radikální změně stavby a tvaru těla a výraznému zlepšení fyzické kondice. Výhody plavání se ve skutečnosti projevují hlavně na vývoji kosterní struktury, která bude harmonická a plnější. Hrudní koš má tendenci se zvětšovat, muži uvítají širší ramena, ženám se zpevní prsní svaly.
Plavání stimuluje zejména svalový a kardiovaskulární systém.

dívky v moři

Zlepšuje motorickou a respirační koordinaci a snižuje dýchavičnost. Odborníci dokonce zastávají názor, že dochází ke zvýšení schopností učení, porozumění a soustředění. To vše je velkou motivací, proč se tomuto příjemnému a finančně nenáročnému sportu věnovat. 
Zvláště ženám plavání umožňuje získat harmonickou a proporcionální siluetu, která podporuje zeštíhlení a zpevnění svalů, a tím účinně bojuje proti nedokonalostem celulitidy. Proti celulitidě je plavání optimálním sportem par excellence, protože zahrnuje všechny svaly, a navíc napomáhá oběhu a předchází přetížení kostry.
Kdo nemá rád prostředí fitness center, určitě se bude cítit mnohem lépe v bazénu, ať už venkovním, nebo vnitřním, kde se dá sportovat po celý rok. V létě potom přichází možnost tento sport spojit se zábavou, rekreací a s oddechem. Stačí si zvolit pobyt u jezera, rybníku nebo u moře, kde plavání přináší další benefity pro pokožku a dýchání soustavu.
Začít s plaváním není nic složitého, stačí plavky, ručník a voda. Oproti jiným sportům není třeba drahého vybavení.

zábava v bazénu

Pozor by si měli dávat pouze lidé, kteří dlouhé roky nesportovali. Začít musí pozvolna. Bez dohledu by neměli u vody zůstat lidé s potížemi s vysokým tlakem, srdečním onemocněním nebo prodělaným infarktem. Stejně tak by měli s plaváním začít zvolna lidé trpící nadváhou, silní kuřáci, lidé s cukrovkou.
Plavání a cvičení ve vodě se doporučuje i těhotným ženám, pro které jsou připravené speciální hodiny plavání, kde si oddechnou a prospějí svému tělu. Na tyto lekce potom navazují další, a to plavání s malými dětmi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku