Sportovní výkony bez energy drinků

Milujete pohyb a bez něho si nedovedete svůj život ani představit? Pak vám gratulujeme! Ke zdravému životnímu stylu patří pohyb jako k rybě voda. A to ať se jedná o pravidelné běhání, posilování ve fitness centrech, aerobní tréninky, klasické cvičení, jogging, prostě vše, kdy začínáte spalovat kalorie, prodýchávat každou buňku vašeho těla a zároveň uvolňujete stres, okysličujete mozek, trénujete svaly, rozhýbáváte vaše tělo. Při aktivním cvičení se uvolňují do těla endorfiny, kterým se jinak přezdívá poslové dobré nálady. Tyto pocity znáte a zažíváte je po každém cvičení. Sice cítíte mnohdy únavu, ale kupodivu vaše psychika jásá a je vám dobře na duši.

cvičící žena ve fitness studiu

Se zdravým životním stylem jde ruku v ruce vyvážená strava plná hodnotných potravin, které obsahují důležité minerální látky, život povzbuzující vitamíny od „A-Z“ nejlépe v přirozené formě, ale když nestačí, nebojte se dodat ve formě tablet. Mnohdy máme deficit těchto důležitých látek a ani si to neuvědomujeme. Například při deficitu vitamínu C naše tělo strádá, co se týče imunitního systému, jsme často nachlazeni, přepadávají nás chřipky, jsme unavení a vyčerpaní, náš nervový systém je podrážděný. Také můžeme trpět krvácivostí. Vitamínem C se nemůžeme předávkovat, ani ho získat „do zásoby“, naše tělo si ho neukládá, naopak přebytečnou dávku je odvedena močí z těla ven. základem je i dostatečný přísun tekutin, nejlépe pramenité čisté vody, s mírou minerální vody bez příchutě, občas si můžete dopřát v menší stoprocentní džus anebo lehce naředěný vodou. Nemusíme připomínat, že kouření a přemíra alkoholu nepodporují zdravý pohyb.

vitamin C v lékové formě

Při běžném aerobním cvičení mějte u sebe vždy lahev s vodou a popíjejte ji po malých doušcích. Zapomeňte na energetické nápoje – jejich primárním cílem není podpořit váš sportovní výkon, dosahovat postupného zvyšování energie a schopnosti koncentrace, ba právě naopak.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku