Ty nejoblíbenější adrenalinové sporty – troufnete si je vyzkoušet?

Když se řekne adrenalin, každý ví, že pod tímto slovem se skrývá něco nevšedního a také hodně odvážného. Adrenalinovým sportům se většina z nás běžně vyhýbá, jsou ale i tací, kteří je vyhledávají. Možná, že vám někdo dá podobný zážitek jako dárek, možná vy sami to chcete vyzkoušet. Alespoň jednou v životě by ale každý z nás měl zkusit něco extrémního. Na který z těchto sportů si troufnete vy?

svět můžete vidět z ptačí perspektivy

Parašutismus s instruktorem

Vyskočit z letadla a nechat se unášet? Jasně, proč ne. Na tomto adrenalinovém sportu je skvělé, že vás po celou dobu letu jistí zkušený instruktor, který rozhodně ví, kdy má za šňůru od padáku zatáhnout. I když se to zdá jako zcela bezpečná zábava, ve chvíli, kdy máte skutečně z letadla vyskočit, vám bude tuhnout krev v žilách. Výsledný zážitek ale rozhodně stojí za to. Zážitek můžete také někomu darovat, dnes je to poměrně běžná věc.

Bungee – jumping jako klasika mezi adrenalinovými zážitky

Nemůžeme vynechat bungee-jumping, protože právě tento adrenalinový zážitek patří k těm úplně nejvyužívanějším. Jde o hodně krátký zážitek, za který si sice zaplatíte, ale určitě i tohle stojí za vyzkoušení. Padat sice budete sami bez instruktora, za to ale budete dostatečně jištění a těch pár vteřin pádu hlavou dolů vám přijde jako neskutečně dlouhá doba. Až to skončí, budete to chtít ale zaručeně zažít znovu.

zorbing je vhodný i pro ty méně odvážné

Zorbing aneb když vás zavřou do průhledné koule

Zorbing je druh adrenalinového sportu, který se u nás stává stále oblíbenějším. Je to velmi prosté, necháte se zavřít do průhledné obrovské plastové koule a pustit z kopce dolů. Že si tento kolotoč vážně užijete, je téměř stoprocentní. Kromě zorbingu na souši můžete vyzkoušet i agua zorbing, který se provozuje na vodě. Někdy se tento sport provozuje i v zimě na zasněženém kopci. Jde o bezpečnou zábavu, která se stává součástí mnoha letních festivalů. Příležitostí si zazorbovat je tak skutečně hodně.
A který sport vyzkoušíte vy?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku