Vintage je stylem s důrazem na detail

Pojem vintage pochází z anglického jazyka a původně označoval ročníkové víno. Dnes v přeneseném slova smyslu se používá ve vztahu k minulosti, a to nejen v degustačním prostředí, ale jeho obliba se rozšířila do architektury, oděvnictví, různých doplňků a designových záležitostí.
Vintage vždy zavání něčím zvláštním a nám nezbývá než se sklonit před našimi předky, kteří žili v prostředí plném originálních kousků, které přečkaly všechny útrapy a my je můžeme používat i dnes. Co se týká nábytku, bude patrně opravovaný, protože zub času zapracoval na materiálu, ze kterého byl vyroben, ale přesto je stále funkční a dýchá z něho zkušenost a moudrost našich předchůdců.

pracovní stůl se starožitnými věcmi

Vintage v bytovém pojetí vnáší útulnost do našich domovů a nezastavuje ho přebytečnými věcmi a nábytkem okolo nás, ale naopak nám dává možnost volně dýchat a zbavit prostor zbytečností, na které jen usedá prach a nic nám už vlastně neříkají. Trpíme je spíše už jen ze zvyku. Tento styl vyznávají nejen staromilci, ale i moderně založení lidé, kteří se rádi obklopují přírodními materiály v nadstandardní kvalitě. A tím nemáme na mysli „jen“ dubový jídelní stůl z masivu, ale i například pracovní desky z masivu nebo přírodního kamene, kamennou dlažbu i opět položenou podlahu z masivních fošen.
Všude na nás dýchá jakoby starý svět, ale šmrncnutý dnešním světem, ve kterém si můžeme vysokou kvalitu dovolit. Nejedná se o známý retro styl, kde se nábytek s nově dodanou patinou tváří jako starý, vintage chce přímo „vyzrálé“ dřevo a detailně propracované tvary, které ukrývají jistou smyslnost a půvab. Jsou původní ve svém čase a unikátní. Zrají jako víno a pohled na ně v nás vyvolává představivost minulých časů.

gramofon s dlouhohrající deskou

Pokud má ale někdo problém se starožitnostmi, s tím, že je vlastnil někdo jiný anebo je třeba sjednotit různé druhy nábytku v interiéru, lze vše propojit doplňky vyrobenými na míru. Ale základem stále zůstává unikátní a vyzrálý styl, kterému dodáme v rámci sjednocení nezbytné stylové doplňky. Nic není zakázáno, naopak, pakliže se nám nedostává dost originálních kousků, je nezbytné je doplnit stylovkou, která nepokazí výsledný dojem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku