Vrhněte se do Nordic Walking!

Že jste ještě neslyšeli, o co se jedná? Tak to možná proto, že jste Nordic Walking, což je chození s holemi, ještě nezkusili. Pokud máte rádi sport a pohyb, pak možná tomuto způsobu chůze, která je tak přirozená pro naše zdraví, podlehnete.

sportovní boty v trávě

Ono vlastně stačí jen málo. Vhodné oblečení do přírody, botky, které máte vyzkoušené tak, aby vás při delší chůzi netlačily, malý batůžek na záda. Sbalte svačinu, pití, přibalte radost a úsměv a můžete vyrazit. A ještě to nejdůležitější! Hole do ruky.

Pro začátek si je můžete třeba zapůjčit od kamaráda či kamarádky, ale hrozí, že nemusí vyhovovat na vaši výšku. Zakoupit si je můžete i v prodejnách, jsou již běžně k dostání za rozumnou cenu. Jsou ve dvojím provedení. Jen si dovolím upozornit. Zpravidla v běžných obchodech jsou ke koupi trekové hole. Ty se od walkingových liší tím, že mají poutko a jsou zakončeny „tupým“ koncem. Kdežto hůlky na NW mají rukavičku a jsou zakončeny hrotem, aby se lépe zapichovaly do terénu. Rukavičku mají proto, abyste mohli hůlku z ruky za tělem „vypustit“ a znovu chytit. Uvolňujete tak sevření prstů, které tím zároveň procvičujete a nejste stále v napětí.

Je jen na vás, ke kterým holím se přikloníte. A k vašemu rozhodování ještě jedno důležité rozlišení. Trekové hole jsou vhodné spíše do hor a k výstupu do kopců anebo naopak k sestupu, kdy se o ně opíráte. Všimněte si, že je používají i starší lidé při procházkách. Pomáhají jim udržovat stabilitu a být si jistější.

dvě ženy na procházce přírodou

Kdežto walkingové hole jsou super na skutečný sport, tj. k rychlejšímu tempu, ba i dokonce se s nimi i běhá. To dělají již nadšenci, kterým tento sport přirostl k srdci, a ještě více si ho „vyšperkovali“. Krom toho, že zvyšujete tepovou frekvenci, okysličujete mozek a cévy, posilujete zádové, břišní, prsní svaly, lýtka. Tím, že při chození zároveň pohybujete pravidelně rukama, uvolňujete i napětí mezi zádových svalů a ramenních kloubů. Samé plusy. Navíc dochází k lepšímu prokrvování, kdy jsou do těla vyplavovány endofirmy, které se u vás projeví pocitem štěstí a radosti. A navíc, pokud chcete shodit nějaká ta kilíčka, co máte navíc, je to vůbec nejlepší a nejzdravější forma hubnutí. Při svižném a správném pohybu totiž spalujete až o 60% energie navíc.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku