Za relaxací do lesa

Jste bez energie, máte práce až nad hlavu, špatně spíte nebo se potýkáte s jinými neduhy podobného charakteru? Pak si zasloužíte pořádnou dávku relaxace.

lesní prostředí

Vyrazte načerpat energii do přírody

Stres, nestíhání, spousta úkolů a povinností – sami to určitě velmi dobře znáte. Zpomalte, zastavte se a pokuste se co nejvíce zklidnit a na nic nemyslet. K tomu vám pomůže dostatečně dlouhá procházka na čerstvém vzduchu. Zajděte si jednou za čas vyčistit hlavu do přírody, uvidíte, že vám to jen a jen prospěje. Ať už si zajdete do parku, na louku nebo do lesa, vaše tělo i mysl to ocení. Důvodů, proč si pravidelně dopřávat procházky na čerstvém vzduchu, je dlouhá řada.

PROČ CHODIT PRAVIDELNĚ DO PŘÍRODY

  • Uděláte něco prospěšného pro vaše zdraví
  • Vyčistíte si hlavu
  • Zapomenete alespoň na chvíli na všechny starosti
  • Dobijete si baterky
  • Zlepšíte si spánek
  • Posílíte váš imunitní systém

LESNÍ KOUPEL podle Japonců

Pokud jste ve stresu nebo špatně spíte, není na škodu podstoupit tzv. lesní terapii. V Japonsku má „lesní terapie“ dokonce i svůj název – lesní koupel (Šinrin-joku). Pomocí lesní koupele dochází k vyplavování nečistot z těla i duše. Za pár desítek minut dojde k odplavení stresu z těla a vy se začnete cítit klidně a spokojeně.

Užijte si příjemný pobyt na čerstvém vzduchu. Zaposlouchejte se do ticha, vychutnejte si šumění stromů, zurčení potůčků a zpěv ptáků.

energie lesa

Les má skvělý vliv na lidské zdraví. V lese totiž stromy odplavují látku, která má na člověka výrazný protizánětlivý efekt, a tím dochází k pozitivním účinkům na organismus.

Udělejte něco zdraví prospěšného. Dopřejte si pravidelně lesní terapii, která je příjemná a přinese vám mnoho užitku. Choďte do přírody, jak nejčastěji je to jen možné a sami uvidíte, že vám to prospěje na těle i na duchu. A navíc je lesní terapie zdarma, tak proč toho nevyužít.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku