Alergie spojené s laktózou

Milujete jídlo, ale život vám nadělil nemilou alergii, která se týká mléka a všech mléčných výrobků. Už jste o tom určitě slyšeli nebo jste si mohli v obchodě všimnout potravin s nízkým obsahem laktózy. Jsou dva druhy alergie. Jedna se vyznačuje jako intolerance enzymu laktázy a druhá je horší variantou a to přímá alergie na mléko, u které se jedná o imunitní odezvu organismu na mléčnou bílkovinu. Mi si něco povíme o intoleranci, která omezuje vaše zdraví. Co si pod tím představit a jak se tato alergie projevuje?

bolesti

Intolerance je chybění enzymu laktáza, která rozkládá mléčný cukr. V případě intoleranci není vaše tělo schopno tento enzym laktázu vytvářet a nedochází k rozkladu mléčného cukru. To vede k nepříznivým příznakům, jako jsou plynatost, kručení v břiše, průjem, bolesti břicha, nafouklosti a dalším. Není to nic příjemného a většinou na to přijdete. Po požití mléčného pokrmu neuplyne ani půl hodiny a vy poběžíte na záchod s průjmem a bolestí. Není to nic příjemného, ale je to ještě ta lepší varianta alergie. Tento druh alergie se dá řešit. Nebude to jednoduché a zvyknout si na úpravu životního stylu vám bude chvíli trvat. Budete muset ze začátku mléčné výrobky zcela vypustit ze svého jídelníčku a po uplynutí určité doby, kdy se vám organismus vzpamatuje, můžete postupně vyzkoušet, které mléčné produkty vám dělají zle a které se dají snést.

mléčné výrobky

Můžete přijít na to, že nesnesete mléko, smetanu, tvaroh a jogurty, ale například s tvrdými sýry na tom nebudete tak špatně a v malých dávkách je budete moct jíst. Záleží na vašem organismu a jeho schopnostech. Dnešní doba je již na tento druh alergie dobře vybavena a ve větších obchodech seženete potraviny se sníženým obsahem laktózy. Produkty jsou většinou označeny jako laktóza free nebo přeškrtnutou lahví od mléka. V restauracích vám málo kde vyhoví, ale i na to jsme připraveni. Můžete si v lékárně koupit prášky, které vám do těla dodávají zmiňovaný chybějící enzym laktázu. Pak už jen stačí před jídlem tabletu spolknout a mléčný cukr bude z jídla rozštěpen a žádné nepříjemné příznaky vás nepotkají.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku