Vzhůru na běžky!

V současné době, kdy nemůžeme navštěvovat sportovní zařízení, tělocvičny a fitness centra, máme pohybové aktivity dosti „ořezané“- Přesto neskládejte ruce v klín. Nemůžete do fitka, vyjděte si do přírody a k tomu si nazujte běžky, ať má tělo co spalovat!
Nemáte-li zrovna doma běžecké lyže, dnes není problém si vybrat kvalitní a za rozumnou cenu na internetu. Do obchodu stejně nemůžete, ale přes net je objednáte velmi snadno a rychle. Pokud s parametry běžeckých lyží nemáte žádnou zkušenost, požádejte kamarády, o kterých víte, že se běžkování věnují, aby vám s výběrem vhodných lyží poradili. Nebudete totiž potřebovat jen lyže, ale samozřejmě i správnou velikost holí, běžkařské boty a vosk na běžky.

běžkařská stopa

Vosk proto, aby vám to dobře běhalo a sníh se nelepil na skluznici anebo aby naopak lyže neproklouzávaly a dovedli jste se pěkně odrazit. Pakliže jste zvyklí pouze na sjezdové lyže, počítejte s tím, že u běžek vás bota tak zvaně „nedrží“. V tomto sportu je to o naprosto jiném pohybu a také si jízdu na běžkách jinak vychutnáte. Projíždíte se přírodou, poznáváte své okolí třeba i tak, jak ho ani neznáte. Protože ze sjezdu znáte cestu jen z kopce, pak na vlek, který vás vytáhne na vršek a zase šupajdíte z kopce.
Kdežto běžky jsou romantika. Najednou máte čas vnímat zasněžené smrčky lemující běžkařskou trasu, potkáváte se s ostatními běžkaři, na kopečku vás oslní sluníčko a možná si poprvé v životě uvědomíte, že sníh jiskří. To když se na něm roztančí jiskřičky od slunečních paprsků.

zima a běžkaři

Nejde vám to, nemůžete se dostat do stejné rychlosti jako ostatní běžkaři? Nic nepřehánějte, jen si pozvolna zvykejte na úplně jiný pohyb a zkuste pomaloučku regulovat ruce a nohy. Zlehka, pomalu, až se vše dostane svůj řád a vy budete moci s úsměvem frčet na vyfrézované stopě. Někdo mívá problém – jak ubrzdit na běžkách jízdu z kopce. Na to přijdete sami. Vzpomeňte si na vaše začátky a „plužení“, třeba vám pomůže a když ne, holt se do sněhu posadíte. A možná, že to nebude na běžkách poprvé ani naposled. Ale důležité je, abyste si jízdu užili a radovali se z nové zkušenosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku