Americká hypotéka a její obdoby

Půjčky, úvěry, hypotéky a neustále dokola. Jde Vám z toho hlava kolem? Pokud jsme se dostali do situace, kdy si potřebujeme půjčit peníze, třeba i rychle, protože mnozí z nás se do špatné finanční situace dostanou doslova ze dne na den, tak to máme hodně těžké. Netěžší je, najít tu správnou půjčku, úvěr nebo hypotéku, protože všude je hodně názvů a existuje tisíce společností, které Vám zrovna budou chtít půjčit, takže jak dosáhnout toho, abychom se v tom alespoň trochu vyznali a zvolili si vhodný finanční produkt, který bude pasovat právě na naše požadavky? To je poměrně složitá otázka, vždy musíme trochu pátrat, než nalezneme vhodnou půjčku nebo úvěr.
Nejprve si řekneme, že půjčka může být na jakoukoliv částku, většinou to bývají nižší částky a ničím se nemusí ručit. V případě hypotéky totiž vždy ručíte nějakou nemovitostí, kterou dáte do zástavy, čili ručíte movitým majetkem, tím může být dům, byt, pozemek a tak dále. Za úvěr se označuje třeba i dlouhodobá půjčka. Tedy úvěr může být na vyšší nebo nižší částku a může a nemusí být spojen se zástavou nemovitosti.

přepočítávání peněz

Máte v tom už alespoň trochu jasno? Nyní si povíme o americké hypotéce, velice oblíbený název. Proč zrovna americká? Protože je z Ameriky? V podstatě by se dalo říct, že tomu opravdu tak je, ale tento název je platný i v ekonomice, kde se o ní studenti učí.

V případě, že si potřebujeme půjčit vyšší obnos financí a chceme nižší úrokovou sazbu, je možné zvážit právě americkou hypotéku. U tohoto finančního produktu totiž ručíte nemovitostí, takže dáváte do zástavy majetek a získáváte poměrně nízkou úrokovou sazbu.

domeček na penězích

Slyšeli jste také název nebankovní americká hypotéka https://www.fahd.cz/americka-hypoteka-nebankovni/?

Nevíte, co přesně znamená? V podstatě se jedná o tu samou službu jen s tím rozdílem, že pro tento úvěr si nejdete do banky, ale vše vyřídíte u nebankovní neboli soukromé společnosti. Nemusíte se vůbec ničeho obávat, podmínky jsou skoro stejné, jako kdybyste si vše vyřizovali u běžné banky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku