Biologicky rozložitelný toaletní papír

Rozhodnout se pro snadno biologicky rozložitelný toaletní papír ve skutečnosti znamená využívat certifikované a pro přírodu šetrné zdroje celulózy. 

Ekologický toaletní papír

Pod biologicky rozložitelným toaletním papírem se prezentuje produkt osobní péče vyrobený s plným ohledem na životní prostředí. To znamená, že byla věnovaná zvláštní pozornost zdrojům surovin. Obecně platí, že biologicky rozložitelný toaletní papír je vyrobený z klasické celulózy, ale neobsahuje žádné chemické látky ani lepidla, která by mohla zpomalit nebo znemožnit co nejrychlejší degradaci. Produkt dále neobsahuje ani další látky, jako jsou parfémy průmyslového původu, tiskové barvy a mnoho dalšího.

bílý toaletní papír

Výhody toaletního papíru

Biologicky odbouratelný toaletní papír zajišťuje stejnou odolnost a měkkost klasického toaletního papíru s výhodou, že je schopen se během několika dní úplně rozložit při kontaktu s vodou a atmosférickými vlivy. Tato vlastnost je obzvláště užitečná pro ty, kteří mají septik, čímž se zabrání hromadění odpadu, který by mohl ucpat potrubí a sběrné nádrže na odpadní vodu.

Typy toaletního papíru

Na trhu jsou k dispozici různé typy ekologického toaletního papíru, v závislosti na zdrojích surovin a použitých výrobních procesech. 
Biologicky odbouratelný papír: rozkládá se v průběhu několika dní, maximálně několik týdnů.
Rozpustný papír: rozpouští se během několika minut při kontaktu s vodou a nezanechává prakticky žádné stopy. 
Pak je tu kompostovatelný toaletní papír, který je vhodný pro kompostovatelné toalety, časté na lodích nebo v karavanech, které mají speciální nádrž na kompostování výkalů, což zaručuje likvidaci s nulovým dopadem na životní prostředí.

toaleta s toaletním papírem

Rozlišení podle použité suroviny:

Čistý celulózový papír: získávaný z nových stromů, ale součástí procesu je zalesňování vytěžené plochy lesa.
Recyklovaný celulózový papír: získává se recyklací různých papírových materiálů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku