Chcete jít do fitka a nevíte jak na to?

Máte pocit, že se potřebujete obalit svaly a pomůže vám v tom posilovna, a přesto nevíte, jak to máte udělat? Nechce se vám mezi cizí lidi, ostýcháte se a říkáte si – co tam budu sám dělat? Nevím, jak se, na čem cvičí a nechci se ztrapnit.

žena s činkami ve fitku

Pryč s těmito pocity. Pokud skutečně něco chcete, jděte do toho. V posilovně vás nikdo okukovat nebude, každý má co dělat sám se sebou. Chlapi tahají těžké činky, ženy taktéž. Dávají si sakra pozor na to, aby vše dělali tak, jak mají a neporanili si nesprávným držením těla záda apod., takže na vás zrak určitě nenechají.

Pro první návštěvu fitness centra si vezměte sportovní boty na přezutí, ty budete potřebovat určitě a k tomu si přibalte ručník. Někdy se dává i na nářadí, na které si leháte.  Fitka mají i své sociální zařízení se sprchami, takže se můžete po cvičení i osprchovat, tudíž vše, co k tomu potřebujete, též přibalte. Dámy jsou zvyklé sebou nosit lahev s pitím. To ve fitku nemusíte, na požádání vám namíchají iontové nápoje.

dívka posiluje svaly na cvičebním stroji

Určitě oslovte obsluhu a požádejte o schůzku s trenérem, jsou na to připraveni. Nechte si sestavit podrobný tréninkový plán a domluvte se s trenérem, jak a kolik hodin na vás bude dohlížet. Správné držení těla při posilování je velmi důležité. Stejně tak jsou důležité i posilovací dávky a nastavení váhy činek či uzpůsobení posilovací lavice. Neudělejte chybu, kterou nováčci velmi často dělají, a to, že neuposlechnou rady trenéra a naloží si na činku víc, než jim doporučí. Sice to uzvednete, vaše ego si lebedí, že nejste žádný troškař, ale druhý den poznáte, proč jste měli poslechnout. Pokud nejste zvyklí pravidelně cvičit a posilovat, je nutné začínat pozvolna a závaží si přidávat se získanými a nově nabytými svaly. A to nebude hned a samo sebou. Určitě je třeba i trpělivosti. Nevzdávejte cvičení hned po první lekci, vydržte celý tréninkový plán a uvidíte, že výsledky, když budete hodně chtít, se dostaví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku