Chřestové kombinace

Co všechno se dá ze zeleného nebo bílého chřestu připravit? Jaké lahodné pokrmy můžete servírovat. Je toho spoustu a některé si přiblížíme. Chřest patří mezi zeleninu a jeho chuť je jedinečná. Nedá se k ničemu přirovnat. Tvrdostí odpovídá květáku. Na výběr máme dva základní druhy.

chřest na bagetě

  • Zelený chřest, který je pěstovaný volně. To znamená, že není ničím přikrytý. Pěstuje se na polích v jednotlivých řádkách. Nepotřebují, žádnou speciální úpravu jako například chřest bílý. Jejich období sklizně je konec dubna až květen.
  • Bílý chřest je zcela zbaven slunečních paprsků. Jeho pěstování je obtížnější. Musí být přikrytý speciálními keramickými nádobami. Ty se staví nad samotnou rostlinku. Styl pěstování zeleného a bílého chřestu se liší. Jeho struktura je pevnější a masivnější. Dorůstá větší tloušťky než chřest zelený. Chuťově je trochu jiný.

Chřest se v kuchyni v období dubna a května používá velice často. Hlavně restaurace ho mají na svém seznamu. Dají se z něj vykouzlit skvělé pokrmu. Jak už hlavní chody nebo jako příloha, předkrm, polévka. K čemu se chřest hodí. Dáme vám pár užitečných rad jak chřest zpracovat. První klasikou, která spadá do hlavních chodů, je smažený chřest. Chřest je obalený v klasickém trojobalu, který se skládá z mouky, vajíčka a strouhanky. Chřest je udělaný na styl řízku a velice chutný. S vařeným bramborem na másle a petrželkou rozhodně nic nezkazíte.
Dále můžete chřest použít na chřestovou polévku. Postupovat můžete podobně jako u brokolicového krému. Dáte vařit chřest s bramborem a kořením. Až je vše měkké rozmixujete a přidáte šlehačku nebo zakysanou smetanu. Dle chuti strávníků. Chuť je velice jemná.

bílý chřest s omáčkou

Další možností je chřest jako příloha nebo předkrm. Chřestová příloha je velmi dobrá například na způsob restované zeleniny zabalené ve slanině. Nebo se může orestovat na másle s jinou zeleninou. Restovaný chřest lze polít holandskou omáčkou, která je v kombinaci s chřestem velice chutná. Chřest se hodí k masu. Je spousta druhů úpravy a vy si určitě najdete tu svou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku