Co by nemělo chybět v žádné spíži

Jste maminka na plný úvazek, pracujete, ráno vypravujete děti do školky nebo do školy? A zpáteční cestou ze zaměstnání děti zase vyzvedáváte ze zájmových kroužků, doma dohlížíte na vypracování školních úloh, točíte se v kuchyni jako na obrtlíku a rodina vyžaduje teplé večeře? Pak nezoufejte, že nevíte kam dřív skočit, ale připravte si potřebné zásoby, které budete mít vždy při ruce a s nimi zvládnete rychlou a snadnou přípravu teplých jídel. Vy nebudete vynervovaná a rodinka si pochutná na skvělé teplé večeři. A nemusejí vědět, že jste ji vykouzlila za pár okamžiků.

bulgur salát

K tomu budete potřebovat zaplnit vaši zásobárnu surovinami, kde by neměly chybět kvalitní těstoviny, zvlášť dětmi oblíbené špagety a pak i rýže. Rýži mějte kulatozrnnou typu Arborio, ze které uvaříte jednoduché rizoto se zeleninou a rýži dlouhozrnnou, jenž se nerozváří a použijete ji například jako přílohu k různým omáčkám. Dále by ve spíži neměly chybět luštěniny jako hrách, čočka, fazole, sója, cizrna, česnek, cibule a konzervovaná rajčata, sterilovaná kukuřice. Zkuste zařadit i bulgur (pšeničný, špaldový i celozrnný), který je rychle uvařený a přílohu máte coby dup. Stejně tak je vděčný na rychlou přípravu kuskus, což je rozemletá tvrdozrnná pšenice slisovaná do malých zrníček. Kuskus někdy také Cous Cous postačuje zalít jen horkou vodou, přikrýt, vyčkat pár minutek a máte hotovo. Ozvláštněte jídelníček zdravým amarantem.
špagety posypané sýrem

V tomto období, kdy na zahrádce už nesklízíte čerstvou zeleninu a do obchodu se vám nechce každý den zavítat, je dobré mít vždy v pohotovosti v mrazáku mraženou zeleninu různých druhů. Oblíbená je směr hrášek, kukuřice, mrkev, které po krátkém podušení vmícháte do rýže, ochutíte, posypete strouhaným sýrem a rychlé rizoto je hotové. Každou dušenou zelenina na počátku přípravy lehce osolte, ale opravdu jen lehce – sůl tak mezi prsty – probudíte v zelenině její přirozenou sladkost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku