Co si představit pod pojmem „finanční gramotnost“

Hypotéky mají dlouhou historii

Každý z nás už jistě slyšel pojem „finanční gramotnost“. Jen někdy nevíme, co si máme pod tímto pojmem přesně představit. Je to jednoduché.

§ Gramotnost je schopnost rozeznávat písmena a číslice a umět s nimi tedy pracovat.
§ Finanční gramotnost je schopnost rozeznávat jednotlivé finanční produkty a umět pracovat s penězi.

Finančně gramotný člověk umí hospodařit se svými financemi a také je zhodnotit. Zná rozdíl mezi bankovní a nebankovní půjčkou a ví tedy, která nebankovní půjčka či hypotéka by pro něj byla výhodná.

– Umí tedy pracovat i s pomocnými internetovými nástroji, ke kterým patří třeba hypoteční kalkulačka Finanční patron.
Zdokonalovat a prohlubovat své znalosti až v době, kdy se peněz nedostává, by bylo trochu pozdě. Proto je zapotřebí využít dobu, kdy na tento způsob vzdělávání máte dostatek času. Následky finanční negramotnosti mohou být docela vážné. Mohou vás totiž dostat do situace, kdy vám na dveře zaklepe exekutor a v ruce bude mít exekuční příkaz. A bohužel, i v tomto případě platí, že neznalost neomlouvá.

Jaký je rozdíl mezi dlouhodobým a krátkodobým úvěrem

Půjčky a úvěry se rozdělují na mnoho různých skupin. Základním rozdělením je na dlouhodobé a krátkodobé půjčky. Mezi dlouhodobé půjčky patří například nebankovní produkt půjčka bez doložení příjmů. Nejvíce využívaným produktem v bankovní sféře je klasická hypotéka.

· Krátkodobé úvěry nebo hotovostní půjčky většinou banky neposkytují.
· Hledat je musíme tedy v nebankovním sektoru.

Je zde ale velice široká nabídka a dá se tedy zvolit vhodná půjčka pro každou situaci. V nabídce je kupříkladu rychlá půjčka, která je vyřízena během několika minut. Jedná se o krátkodobý úvěr nebo jednorázovou finanční pomoc. Doba splatnosti je většinou určena na jeden kalendářní měsíc.

· Tuto půjčku můžete také najít pod označením půjčka online.
· Vše se totiž dá vyřídit prostřednictvím chytrého mobilu nebo počítače.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku