Co vás čeká ve fitness studiu

Jestliže se stále chystáte do fitness studia a pořád nevíte, co od toho máte očekávat, není třeba se ničeho bát. Nemusíte sebou už ani nosit láhev s pitím, na kterou jste zvyklí z různých volnočasových aktivit, protože něco k pití si můžete dát v klidu i ve fitku. Dokonce je to i žádoucí. Obsluha vám dokáže poradit, jaký nápoj je vhodný před samotným tréninkem, během cvičení i po. Určitě nebudete lokat na litry, se škrundajícím žaludkem a plným břichem to prostě nepůjde.

muž posiluje s činkami

Zajisté vám obsahující neporadí energy Red Bull ani kokosovou vodu, což ti, kdo vědí, o čem je řeč, vědí moc dobře, že toto je akce marketingového trhu, který nás reklamami neustále zásobí. Ve fitku vám nabídnou krom jiných hlavně iontové nápoje, které dodávají potřebné vitamíny, minerály, aminokyseliny a mají správné dávky sodíku a uhlohydrátů.
Jestliže začínáte s fitness, je jisté, že se nevrhnete hned do silového tréninku, ani by to nebylo zdravé. Začínejte zvolna a nechejte si poradit, vždy je ve fitku trenér a když zrovna nebude přítomen, vyžádejte si s ním schůzku a poraďte se ohledně vašeho tréninkového plánu. Nezačínejte na posilovacích strojích, aniž byste o nich nic nevěděli. Každý má svůj účel a na každém je důležité držení těla, správný postoj atp. Nechejte si vše řádně vysvětlit. Nepřepínejte svou sílu a své svaly.

mladík cvičí na posilovací lavic

To, když vám trenér poradí určitou menší zátěž pro začátek, bez odmluvy ho poslechněte! Je velmi častou chybou začátečníků myslet si, že zvládnou víc. Zkusí lehké závaží, zjistí, že ho hravě uzvednou a šup, přidají další zátěž a další! Sice už je zvedání více namáhavé, ale stále zvládají cvičit a jsou na sebe patřičně hrdí, jak trenéra převezli anebo se dokonce zlobí, že je podcenil.
Ale všeho jen do času. Ráno se probudíte a možná nebudete moci hnout rukama, ani nohama, tak vás bude bolet přetížené tělo! A to natolik, že možná budete muset zrušit další trénink. Proto se nepřepínejte a cvičte tak, jak vám radí profesionál. On tráví v posilovně mnohem více času, než dosud vy a moc dobře ví, o čem mluví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku