Ivančice a jeho tajemství

Jste milovníci cestování a objevování krásných míst? Zajímají vás města a jejich kultura, tradice, historie a jejich obyvatelé. Představíme vám krásné město na Jižní Moravě. Město, kde se narodili významné osobnosti. Město Ivančice leží na soutoku tří řek Oslavy, Rokytné a Jihlavy. Bydlí zde okolo deseti tisíc obyvatel. Nejsou malí ani velcí, ale mají veškerou potřebnou vybavenost. Můžete zde najít nemocnici, která slouží pro široké okolí. Školky, školy, Střední odbornou školu a gymnázium. Větší obchodní řetězec potravin jako je Penny a Tesco.

výlety s dětmi

Menší potraviny Coop a Hruška. Dále pro sportovní vyžití fotbalový stadion, krytou sportovní halu a posilovny. Něco málo z historie, kterou můžete načerpat na udržovaném židovském hřbitově, farní chrám Nanebevzetí Panny Marie s výškovou věží. Chrám byl v průběhu dostavován, až do dnešní podobizny. Dále kaple svatého Jakuba, která se tyčí nad městem. Ke kapli vede křížová cesta klenutá čtrnácti kapličkami.

Ve městě Ivančice se narodili některé významné osobnosti, jako byli Vladimír Menšík a Alfons Mucha. Vladimír Menšík proslul jako český herec, bavič, moderátor a lidový vypravěč. V divadle byl viděn jen zřídka spíše se objevoval ve filmech. Jeho rodinný dům můžete v Ivančicích stále vidět. Alfons Mucha proslul jako významný malíř, který byl velice žádaný. Jeho kresby zachycují krásné české ženy a přírodu.

soutok řek

V nedaleké blízkosti můžete vidět zříceninu hradu Templštejn, který postavil řád Templářských rytířů nad řekou Jihlavou. V dnešní době je významných místem pro turisty. Zřícenina hradu je udržována a pro turisty. S dětmi pak můžete navštívit Ivančická zastavení, která jsou rozmístěny v okolí Ivančic. Na každém zastavení je vyřezávané zvíře ze dřeva nebo kamene. Můžete vidět lišku, strakapouda, žábu, bobry, šneka, raka, ptáka ledňáčka a další. Tyto zastavení pro město Ivančice zajistil pan Zahradník, který vlastní nedaleký Stříbský mlýn. Kde můžete v létě strávit příjemné chvíle u vody s letním občerstvením na Parníku nebo můžete využít přímo mlýn, ve kterém je výborná kavárna.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku