Do práce na kole!

Co se sportu týče, ne každý ho miluje, ne každý se donutí něco pro sebe a své zdraví udělat. Někdo k tomu potřebuje motivaci. Pro toho máme skvělé doporučení. Přihlaste se do celostátní výzvy „Do práce na kole“, kterou pořádá spolek nadšenců, a to letos desátým rokem! Tuto akci již mají vyšperkovanou do nejmenších podrobností a detailů a stále ji vylepšují.

cyklistka projíždí městem

Jedná se o to, aby človíčkové alespoň na týden, čtrnáct dnů, na měsíc opustili své miláčky automobily, motorky, vlaky, autobusy a pokud to samozřejmě lze – do práce chodili pěšky, běhali anebo jezdili na kole i koloběžce. Také je tu možnost do práce se dopravovat na longboardu (což je takový vylepšený a stabilnější skateboard) a ani vozíčkáři nejsou ochuzeni o účast v této akci – do účasti se samozřejmě započítávají i cesty na vozíčku.

Takže, pokud je vaše vzdálenost z místa bydliště do místa pracoviště taková, že ji zvládnete pěšky či na kole, neváhejte a pusťte se do toho! Jestliže jste již vyměnili své letité kolo za elektrokolo, ani vám se účast nezakazuje, naopak! Pořadatelé jsou si vědomi, že ne každý žijeme v rovinaté oblasti a zvláště tam, kde jsou kopečky, je e-kolo i žádoucí. Není třeba, abyste se při cestě do zaměstnání odrovnali, ale abyste si ji i užili, takže směle nasedněte na vaše oblíbené e-kolo a šup na cestu!

Tato skvělá akce se koná několikrát do roka. Dá se říct – že tou hlavní – je měsíc květen, kdy soutěžíte a docházíte do zaměstnání po celý měsíc. Pak bývá týdenní v září a v lednu.

chlapík na koloběžce

Letos organizátoři museli kvůli koronaviru téměř den ze dne změnit podmínky, jelikož mnozí pracovali z domova, měli ošetřovačky apod.  Proto výjimečně květnová výzva započítávala i kilometry z výletů, cest na procházky, na nákupy.

Letošní zářijová výzva „Do práce na kole“ trvá 2 týdny a opět se sledují „jen“ cesty do zaměstnání a zpět. To se vše ale dozvíte na webu těchto nadšenců DPNK. Neváhejte, SLEDUJTE NOVINKY, soutěžte a HÝBEJTE SE.

Vaše tělo vám poděkuje!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku