Dodání energie v zimních dnech

Jak si udržet pevné zdraví v zimních dnech, kdy teploty klesají k mínusovým hodnotám? Poradíme jak si udržet pevnou imunitu a zachovat si čistou mysl. Nebude to nic těžkého, nemusíte se bát. Budou to běžné věci, které děláte denně ani si to někdy neuvědomuje. Zimní období je krásné, ale jen v té chvíli když napadne sníh a krajina se zabalí do bílé přikrývky. Děti se mohou venku koulovat, sjíždět kopečky na saních, sáňkách, bobech a lopatách. Nebo na tom co doma najdou. I domácí zvířátka sníh ocení.

zimní krajina

Pejskové budou skotačit a vy půjdete na dlouhou procházku. Základem je se pořádně obléci a nepodceňovat počasí aniž když svítí sluníčko. Může začít foukat vítr a vás v tu ránu ofoukne a jsou první příznaky na světě. Rýma a kašel se ukážou jako první nebo bolest hlavy, když si nevezmete čepici. I když venku svítí sluníčko, pořádně se oblékněte. Čepice, rukavice, šála a termo prádlo se hodí vždy, a když vám bude teplo, je lepší si něco odložit, než celou dobu mrznout. To, ale neznamená, že raději nebudete chodit ven v zimě. Pobyt na čerstvém vzduchu vám pomůže. Nadýcháte se, vaše plíce se krásně roztáhnou a naplní. Při slunečném dni váš obličej vystavíte slunečním paprskům a načerpáte do zásoby vitamín D, který se vám díky sluníčku vytváří v kůži. Doplnění vitamínu a čerstvý vzduch hned přispěje k lepší náladě a zdraví. Další podmínkou je dostatečný pitný režim. Hodně lidí ho podceňuje a někdy během dne vypije sotva dvě deci.

vyvážená strava

To je zásadní chyba. Pitný režim je velmi důležitý. V zimních dnes se vám může vysušovat pokožka na rukou a obličeji. Můžete mít popraskané rty a to vše můžete zlepšit dodáním dostatečného množství vody. Nemusíte pít čistou vodu, ale například kvalitní sypané čaje nebo šťávu. Čím více během dne vypijete tím lépe. Vaše minimum by mělo být aspoň litr a půl až dva. Ovšem když tekutin bude více, bude to jen ve prospěch. Poslední radou je dobrá nálada. Radujte se z maličkostí. Když ráno vstanete a uděláte si snídani, už z toho můžete mít radost. Pestrá a vyvážená strava je základ i v zimních dnech si dopřejte spoustu zeleniny a ovoce. Pestrá strava vám zaručí klidný organismus a trávení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku