Nová zkušenost z celiakii

Jste mladý člověk a v posledním měsíci vám přišli na celiakii? Sami pořádně nevíte, co to je a jak se s ní naučíte žít? Nebojte se, první rok to sice bude složité, ale postupem času se s tím naučíte žít. Celiakie je druh alergie, kdy vaše tělo nedokáže rozpoznat lepek neboli gluten a reaguje na něj jako na cizí předmět. Gluten se vstřebává společně jako další živiny ve střevech pomocí střevních výběžků neboli klků. Tyto klky jsou díky glutenu ničeny a zanikají. Ve střevě dochází k zániku veškerých výběžků a nedochází k plnohodnotnému vstřebání živin. Některými příznaky celiakie mohou být úbytek tělesné hmotnosti, průjem a další.

obiloviny

Tato nemoc je bohužel trvalá. Vy můžete střevní vystélku obnovit a zcela ji uzdravit, ale jen v případě dodržení stoprocentní diety. Když vypustíte veškerý lepek nejlépe na celý život. Ze začátku se vám to může jevit strašné, ale je to jen o zvyku. Po čase si už nepřijdete nemocní, budete se cítit zdraví, jen trochu omezení. Většina lékařů vám po zjištění doporučí minimálně tři až pět měsíců zcela bez lepku, aby došlo k obnově klků. Vy se pak vrátíte k běžnému životu. Poté vás lékař bude pravidelně kontrolovat a budete vedeni na oddělení gastroenterologii.

lidé

Dnešní doba je na tento druh nemoci již připravena a pro občany vyrábí bezlepkové potraviny. Nemusíte si ani uvědomovat v kolika potravinách, co běžně kupujete je přidaný lepek. Normální člověk se nad takovou věcí ani nepozastaví, neboť nikdy nemusel sledovat, co se v potravině nachází. Většinou se setkáte jen u mála lidí, co se snaží o skvělou postavu a pravidelně cvičí, jak si dohlíží na složení potravin.
Vaší jedinou šancí je začít studovat. Pokaždé, když si půjdete nakoupit, musíte si potravinu otočit na složení a pečlivě přečíst její složení. První nákupy vám budou připadat nekonečné a strávíte v obchodě spoustu času. Každý druhý den budete objevovat nové a nové věci, kde se lepek vyskytuje a kde naopak ne. Postupem času to pro vás bude jednodušší a už budete vědět co vzít aniž byste museli počítat složení. Buďte odhodláni a pusťte se do toho po hlavě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku