Domluvte s kamarádkami společné cvičení u moře

Ničeho se nebojte, nad ničím, co by vám mělo kazit radost, nepřemýšlejte a začněte plánovat s kamarádkami svou vysněnou dovolenou u moře, kterou si dokážete představit nejen jako „opékací“, ale i sportovní. Dopoledne si dáte si do těla a odpoledne vyrazíte na pláž nechat se ovívat svěžím mořským vánkem anebo si zaplavete a vyřádíte se společně v mořských vlnách. Plavání je vůbec jedním z nejzdravějších sportů a zvládne ho každý – tedy každý, kdo umí plavat. Nechte se kolébat vlnkami na nafukovací matračce, ale nezapomínejte se pravidelně smočit ve vodě.

skupina lidí cvičí jógu na pláži u moře

Plavání vás nadlehčuje, ulevuje vašim kloubům, a hlavně regeneruje unavené zádové svaly. Navíc mořská voda obsahuje vitamíny A a C a spoustu minerálů, a to vše má výtečný vliv na naši pokožku, vlasy i nehty. Využijte pobytu na pláži se vším všudy. Cvičení, voda, vánek, procházky naboso v písku, cachtání a chůzi po kamínkách. I to je dobrý relax zase pro vaše chodila. Chůzí po nerovném, ale přirozeném povrchu, stimulujeme reflexní body na ploskách nohou. Zdravé chození bez bot má i svůj nový název Barefoot. Vy nemusíte vyhledávat „bosonohé stezky“, které se uměle vytvářejí – jistě s dobrým úmyslem – v parcích, v lese apod., vy ji máte přímo pod nohama! Chůze bez bot je velmi zdravá, nic vás netlačí, prsty se mohou krásně narovnat, chodidlo se rozloží po celé ploše, protože mu v tom nebrání těsná bota. Kráčení naboso navíc pomáhá k správnému vývoji klenby a je také prevencí proti vzniku plochých nohou.

dívka se projíždí na vodním skútru

Vy nejen, že protáhnete tělo s profesionální trenérkou, ale jak vidíte, vy si můžete zasportovat i sama, aniž byste tušila, že děláte něco hodně dobrého pro své tělo. Spolu s kamarádkami, to člověka víc baví, si zapůjčte hole na Nordic Walking a dojděte, byť třeba do blízkého městečka a odměňte se svěžím drinkem. A zkuste s radostí i něco úplně nového – projeďte se třeba na vodním skútru!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku