Dovolená u Splitu

Split je oblíbenou cílovou destinací turistů mířících k chorvatskému pobřeží. A není divu, tuto lokalitu si oblíbí snad každý, kdo sem zavítá.

Split je druhým největším chorvatským městem a nabízí skvělou kombinaci možností ke strávení příjemné dovolené. Můžete tu skloubit relaxování a odpočinek na pláži s prohlídkou zajímavých historických památek a míst.

chorvatsko

PLÁŽE VE SPLITU

  • Kašjuni

Tato pláž je velmi oblíbená. Pokrývají ji malé oblázky. Má snadný přístup do moře, takže je ideálním místem pro rodiny s dětmi. Najdete tu i plážový bar a nuda pláž.

  • Bačvice

Bačvice je nejoblíbenější pláží na Splitu. Je dlouhá 300 metrů a pyšní se modrou vlajkou za kvalitu a čistotu vody. Vstup do moře je pozvolný, tudíž vhodný pro rodiny s dětmi nebo starší osoby.

  • Kaštelet

Kaštelet je oblíbenou oblázkovou pláží. Voda v moři je průzračně čistá stejně tak jako na jiných místech kolem Splitu. Na své si tu přijdou mladí lidé vyhledávající zábavu i rodiny s dětmi a ti, kteří preferují spíše klid. Pláž je totiž rozdělená na dvě části.

  • Žnjan

Toto místo je vyhledávané rodiny s dětmi. Kromě pěkné pláže se tu nachází také dětský minipark s trampolínami. Nachází se tu i bary a kavárny. Nechybí ani venkovní sprchy. Patří k nejoblíbenějším plážím a na své si tu přijdou i milovníci vodních sportů. Přístup do moře je pozvolný.

split

  • Bene

Bene je pláž s betonovými deskami. Naleznete tu příjemný stín. Nechybí ani venkovní sprchy.
CO NAVŠTÍVIT VE SPLITU

  • Diokleciánův palác

Tato historická památka patří na seznam památek UNESCO. Skládá se z 220 staveb, které se nachází na rozloze 3,6 hektarů.

  • Splitská katedrála

Katedrála je součástí Diokleciánova paláce. Na některých místech můžete obdivovat původní plastiky.

  • Muzeum chorvatských archeologických monumentů

Muzeum tohoto typu je jediné v celém Chorvatsku. Obdivovat v něm můžete sbírku kulturních artefaktů.
Split je hotovým rájem pro ty, co během dovolené vyhledají historické památky a zajímavou architekturu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku