Řecký poloostrov Chalkidiki

Vybíráte si nějaký vhodný řecký ostrov ke strávení vaší dovolené? Možností je dlouhá řada. Skvělou volbou je kupříkladu poloostrov Chalkidiki, který je oblíbenou turistickou destinací. Pláže tu patří k těm nejlepším v celém Řecku. Několik desítek pláží se tu může pyšnit modrou vlajkou za kvalitu a čistotu vody. Na poloostrově Chlakidiki si můžete vybrat hned z několika oblíbených letovisek.

santorini

Letovisko Loutra
Toto letovisko je poklidné a je tak skvělým místem ke strávení klidné dovolené. Pro výskyt léčivých sirných pramenů, které tu vyvěrají, je taktéž lázeňským městečkem.
Součástí je oblázkovo-písčitá pláž se stejnojmenným názvem, která byla oceněná modrou vlajkou. Letovisko je lemováno borovicovým lesem, kde se můžete trochu schladit procházkou v horkých letních dnech.
Letovisko Mpoulamatsia (Mende)
Toto letovisko je vhodné spíše pro milovníky nočního života. Je rušnější a nabízí spoustu restaurací, barů a obchodů. Vstup do moře je tu pozvolný, pláž je tak oblíbená rodiny s dětmi.

mikonos

Letovisko Ouranopoli
Ouranopoli je poklidným přímořským letoviskem, které si oblíbili ti, kteří touží během dovolené po klidu a odpočinku. Je obklopeno nádhernou přírodou. Místní pláže jsou pokryté jemným pískem nebo oblázky. Nechybí nejrůznější obchůdky, taverny a bary. Dominantou Ouranopoli je místní přístav, ze kterého si můžete udělat výlet lodí do Soluně. Toto malebné přístavní městečko si zkrátka zamilujete.
Letovisko Skala Fourkas
Skala Fourkas je typické písčitými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Je tak ideální třeba pro rodiny s malými dětmi. Místo je také vhodné pro nejrůznější vodní sporty, jako je například windsurfing.
Ostrov Chalkidiki si velice rychle oblíbíte, a to především pro jeho rozmanitost, krásnou přírodu a okouzlující pláže. Není se tedy čemu divit, že je populární turistickou destinací.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku