Fitness je zdravým způsobem života mnohých mladých lidí

Fitness je skutečně zdravým životním stylem mnohých mladých lidí a studentů, ale tento styl vyznává i střední generace a není výjimkou, že se v posilovně občas ukáže i muž či dáma zralého věku, kterým záleží na zdraví a své postavě. Fitness totiž dokáže skvěle vytvarovat vaši postavu. Kde potřebujete ubrat i kde potřebujete nabrat. K tomu ovšem je zapotřebí i dodržovat správnou životosprávu a necvičit a neposilovat jen ve fitnessu. Přidejte svižnou chůzi, kdo zvládá, pak prokládejte indiánským během až začnete běhat jako vítr …

mladá dívka při běhání

Indiánský běh je vhodný pro začátečníky, kteří si musejí zvykat na rychlejší pohyb a nestíhají s dechem. Takové to známé píchání v boku je vlastně o špatném dýchání. Než vyrazíte na svižnou procházku anebo na pořádný běh, je dobré se protáhnout, zvláště achilovky, které jsou náchylné na zranění. Obzvlášť když nebyly zvyklé na zátěžový pohyb. Časem si zvyknou, ale dbejte na to, abyste nepřetěžovali své svaly, klouby a jak bylo zmíněno – Achillovu šlachu. Zranění se stávají hlavně z neznalosti, když se lidé rozhodnou pro zdravý životní styl a začnou běhat bez přípravy.

parta mladých běžících lidí

Jistě vám k tomu blahopřejeme, každý pohyb je velmi žádaný pro naše tělo, obzvláště pokud máme sedavé zaměstnání, ale všeho s mírou. A hlavně – je dobré si načíst – jak správně běhat. Pořídit si vhodnou sportovní obuv na běhání. Jestliže se proběhnete pár set metrů dvakrát do týdne, pak to asi řešit nemusíte, ale pokud to myslíte vážně, oslovte třeba kamarády, kteří běhají a budou vám umět poradit. A po pár tréninkových týdnech se k nim třeba budete moci přidat a kilometry vám budou vesele ve společnosti kámošů přibývat. Není to o tom, že byste spolu při běhu rozprávěli, ale týmový duch vás požene rychleji dál a motivuje zvyšovat tempo. A když se vám někdy náhodou nechce ven, protože prší, kámoš vás zaručeně vytáhne! A vy zase na oplátku třeba příště jeho.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku