Interiér ve vlastním stylu

Provence styl nebo venkovský styl či snad moderna? Moderní časopisy anebo internetové servery nás zásobují, jaký styl právě letí, co je in a co je trendy. My se tím ale nemusíme řídit. Důležité je, abychom se doma cítili dobře a z těchto návrhů si vzali jen to, co my sami potřebujeme. Co je platné, když si byt necháme zrekonstruovat a bytový architekt nám předestře návrh na bydlení v až dech beroucím stylu. Žádná chybička se nevloudila, vše perfektně ladí, chodíme po nejmodernější položené podlaze, luxusní svítidla, elektronika zasutá v nábytku, aby nerušila prostor nebo i na stropě v ložnici, zrcadla, kam se podíváš vrhají neuvěřitelné odlesky, prostě bomba! Ale bydlet v tomto luxusu neumíme. Ne každý je spokojený v tom, co vidí jako skvělé – druhý.

pohled na sedací soupravu ve vintage stylu

Jestliže si necháváme navrhnout nový design našeho bydlení, je pěkné nechat architektovi volnou ruku, protože on zná spoustu věcí, o kterých my nemáme ani zdání, ale přesto je potřeba mu sdělit naši vizi, promluvit si o našich potřebách. Co upřednostňujeme anebo naopak co nenávidíme. Nebo s čím bychom se okolo sebe nenaučili žít. Zda milujeme luxus, výše zmiňovaný romantický Provence anebo dáváme přednost venkovskému stylu. Zajímavý je styl vintage, což v žádném případě není minimalistický styl. To znamená, že se nepotřebujeme obklopovat spousty věcí, posledními výstřelky mody, zastavovat byt nábytkem, ale naopak.

obývací pokoj vintage

Lidé, kteří vyznávají vintage, vyznávají hlavně vysokou a naprostou kvalitu, jako například nábytek z masivu, kamenné nebo mramorové pracovní desky, cínové a mosazné doplňky, kamennou dlažbu nebo podlahu z masivního dřeva. Milují dřevěný nábytek a přírodní materiály. Nábytek nebývá hladký, ale různě zdobený, na stolku nikdy nechybí drobné dekorace, jako například svícen, v policích knihy. Prostor působí vzdušným a zároveň velmi útulným dojmem. Kladem je to, že úklid je velmi jednoduchý a rychlý s heslem méně je někdy více.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku