Kešu ořechy jako vydatný pomocník proti stresu

Jsou velice lahodné – mezi ořechy a olejnatými semínky vynikají svou velmi jemnou chutí, jsou nesmírně lahodné a příjemně sladké, mnoha lidmi jsou považovány za chutnější než třeba lískové či vlašské ořechy. Pochutnáte si na nich samostatně i ve směsi – v kombinaci se sušeným ovocem (rozinkami, meruňkami, ananasem, banány), dají se rozemlít v mixéru na prášek a posypat s nimi palačinky či pudink. Nezanechávají v ústech žádnou pachuť ani hořkost a můžete jimi obdarovat i své blízké, o nichž víte, že ořechy zrovna moc nemají v lásce a nekonzumují je pravidelně.

miska kešu ořechů

Obsahují aminokyselinu tryptofan – docela přehlédnutelná látka, kterou konzumujeme běžně v pokrmech, a je označována za tzv. esenciální, tedy takovou, co si samo tělo nevyrobí a musí ji přijímat pravidelně. Obsahuje ji mnoho potravin, ale některé z nich ve zvýšeném množství, a toho bychom měli využít. A proč zrovna zmínka o jedné z devíti esenciálních aminokyselin? Tryptofan má velmi důležitou úlohu v tvorbě serotoninu a ten potřebujeme pro vydatný a hluboký spánek, pro dobrou náladu a potlačení depresí, pro schopnost zvládat stresové situace a náročné každodenní úkoly.

ořechová směs

V současném přetechnizovaném světě plném různých nástrah a povinností, kdy musíme být ve střehu většinu dne, se do krve vyplavuje mnoho stresových hormonů. Na tento nápor nebyli lidé před staletími vůbec zvyklí, a kdo si to neuvědomuje, toho pak může nemile překvapit nějaký civilizační problém (deprese a úzkosti, trávicí problémy, obezita, cévní potíže). Stresu se musíme aktivně postavit a pokusit se nejen odstranit příčinu (pokud to jde), ale zároveň dodávat potřebné množství tryptofanu a vypomáhat si i adaptogenními bylinami (Ženšen, Ashwagandha, Maca peruánská, Rozchodnice růžová). Dostatek tryptofanu můžete výborně doplnit právě kešu ořechy 1kg Nakliceno.cz, vyplatí se je koupit s množstevní slevou, neboť doma vydrží v prostředí mimo denní světlo i několik měsíců.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku