Jak se obléknout na první lekci jógy?

Je před vámi první lekce jógy a vy přemýšlíte, jak se odpovídajícím způsobem obléknout? Oblečení může být nejenom pohodlné, ale i slušivé. Jen je zapotřebí vybírat z kousků, které jsou speciálně pro tento druh pohybové aktivity určené. Ozvláštněte svůj jógový outfit kousky, které vám nabídnou komfort z pohybu a zároveň budou vypadat dobře!

Cvičící ženy
 
Jóga má tu výhodu, že je možné jí cvičit téměř kdykoliv a kdekoliv. Skupinové lekce se nejčastěji odehrávají v jógových studiích, přesto si můžete bez problému rozložit podložku doma nebo na zahradě a protáhnout si tělo. Krom kvalitní podložky, která zabrání uklouznutí, budete potřebovat ještě pohodlné oblečení.
 

Rady, jak vybrat pohodlné a praktické oblečení

#1 Oblečení na jógu by mělo za každé situace sedět tak jak má. Základem je výběr správné velikosti. Oblečení by nemělo být příliš volné, ale ani škrtit a bránit v pohybu.  Při ásanách, kdy je tělo otočeno hlavou vzhůru, by se tričko nemělo zbytečně vyhrnovat. Na cvičení je možné se koncentrovat jen za předpokladu, že oblečení nebude sloužit jako rušivý element.
 
#2 Oblečení je dobré vybírat s tzv. funkční vrstvou, která bude odvádět přebytečný pot od těla. I když se na první pohled může zdát jóga jako velmi nenáročná pohybová aktivita, zdání může klamat. Při józe se totiž pořádně zapotíte! Vybírejte tak oblečení, které je savé a zároveň dostatečné prodyšné.

Jemná jóga
 
#3 Pokud už narazíte na funkční prádlo, mělo by být zároveň bez švů, aby nikde během jednotlivých cvičebních pozic neškrábalo. Zbavte se i cedulky, tedy hned potom co si opíšete, jak se o funkční prádlo starat.
 
#4 Jóga je pohybová aktivita, kam si můžete vzít své pohodlné legíny na doma. Právě legíny nebo upnuté kraťasy společně s tílkem nebo vlněným tričkem představují skvělou kombinaci na cvičení. A nezapomeňte, jóga se cvičí zásadně naboso.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku