Jaké jsou nejlepší sporty na hubnutí

Sport je nejlepší způsob, jak zhubnout. Fyzická aktivita vám ve skutečnosti umožňuje spalovat kalorie a zrychlovat metabolismus. A v kombinaci s vhodně zvolenou stravou skládající se převážně z čerstvé zeleniny a nízkokalorických potravin, si velice brzy zvyknete na zdravější životní styl, a kromě změny vzhledu, se budete také mnohem lépe cítit. Kombinace sportu a zdravé stravy je nejzdravější a nejúčinnější způsob, jak dosáhnout ideální hmotnosti.
Mnoho lidí si myslí, že nejlepší sporty pro hubnutí jsou sportovní chůze a běh, ale to nejsou jediné fyzické aktivity, které vám umožní spálit mnoho kalorií v krátkém čase.

fotbalisté na hřišti

 • Hurá na vodu
Veslování je jeden z nejlepších sportů, který se věnuje kalorické spotřebě. Je to vytrvalostní aktivita, která zahrnuje harmonické a silné pohyby horní a dolní části těla, které kombinují sílu a vytrvalost a zrychlují metabolismus.
Běh na lyžích
 Ani v zimě se nemusíte přestat hýbat. Běh na lyžích je jednou z nejlepších sportovních aktivit ke spalování kalorií. Nejen že se tělo udržuje v pohybu, ale i pobyt v chladnu pomáhá spalovat kalorie.  Tento sport zahrnuje zapojení svalů celého těla a prospívá kardiovaskulárnímu systému.
 • Fotbal
Tento oblíbený sport, kterému se věnují děti i dospělí, je výborným způsobem, jak se protáhnout a zapojit do hry celou řadu svalů. Zrychlený metabolismus je schopný spálit až 500 kcal za zápas.
• Squash
Squash je fantastický sport pro zdravý kardiovaskulární systém. Skládá ze sprintu, brzdění a maximální intenzity výdeje energie. Z tohoto důvodu byl také vyhlášen nejlepším sportem s ohledem na průměrnou kalorickou spotřebu a potenciální riziko zranění. Vzhledem k hodině hry (průměrná doba pronájmu squashového kurtu) se může spálit přes 700 kcal.

veslování

• Surfování
Surfing je výborný sport pro celé tělo, který vyžaduje kromě schopností vytrvalosti a správného dýchání, i sílu v nohách a pažích. Za jednu hodinu surfování spálíte asi 250 kcal, což se může zvyšovat s rostoucí intenzitou.
Cyklistika
Další sport, který je vhodný pro lidi všech věkových skupin. Šlapání znamená zapojení největších a nejsilnějších svalů nohou a také svalů na hýždích. Přestože horní část těla není zapojena jako v jiných sportech, cyklistika je sport s velmi vysokou spotřebou kalorií. Ta nejintenzivnější jízda na kole může spálit až přes 1000 kcal za hodinu. To je samozřejmě bráno podle vrcholových sportovců, ale i amatérská jízda na kole je velice účinná, a navíc i příjemná. Jen musíte zapomenout na ty nejlehčí převody a trochu se zapotit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku