Základní pravidla pro výběr parfému

Výběr a nákup

Váš prodavač by vám měl umět nabídnout pouze ty parfémy, které jsou pro vás to pravé, možná značku, kterou jste si již v minulosti vybrali. A nechte se unést pocity, které ve vás každý parfém probouzí. Nejprve se rozhodně zaměřte na svou oblíbenou značku. Ve skutečnosti, pokud vám některá značka vyhovuje, snadno najdete produkty té samé značky, protože kosmetické firmy se drží určitých linií, barev na krabičkách a také mají na flakonech svá loga.

flakon s parfémem

Netestujte příliš mnoho, maximálně tři vzorky najednou, protože po chvíli se váš čich otupí a už nebudete moci vůně zřetelně rozpoznat. Chcete-li pokračovat v hledání, jděte ven pod širé nebe, do neutrální zóny, kde se váš čich pročistí a vraťte se do parfumerie na další výběr. Vynikající je také přestávka na kávu.
Vůně se nemění podle pH pokožky. Takže nevěřte tvrzení, které jste někde četli, že každý parfém se mění podle pH pokožky. Parfémy již nejsou vyráběny ručně s přírodními esencemi a v každém případě se obsah éterických olejů mění hlavně na základě vlhkosti a teploty okolí. Určitý malý vliv má i stáří parfému a v malé míře je vůně odlišná podle typu pokožky, ale tyto nepatrné odchylky jsou vnímatelné pouze profesionálními „nosy“. 
Když vyzkoušíte parfém, na papíře (zvaném mouillette) nebo na zápěstí, musíte jej nejprve nechat na chvíli odpařit. Zápěstí by mělo být otřené, nikdy nenamazané krémem a suché. Vyzkoušejte parfém také na oblečení, třeba na vlně.
Před zakoupením se vždy seznamte s parfémem, který vás zaujal, a to i s náklady na jeho pořízení. Neprovádějte ukvapené nákupy, získejte vzorek, ten bývá obvykle k dispozici ve velkých parfumeriích. Noste ho několik dní, seznamte se s jeho podstatou a poté se rozhodněte. Parfémy mají často poměrně vysokou cenu, a proto by měl nákup být promyšlený.

rozprašování parfému

Překrytí vůní 

Pokud používáte parfémovaný čisticí prostředek, tělový krém nebo deodorant nebo jinou parfémovanou kosmetiku, které se nehodláte vzdát, musíte si vybrat parfém, který se může dobře s touto vůní sladit, aniž by se s ní smíchal a působil zmatek čichu. To není snadné, také proto, že některé krémy mohou reagovat s jinými kosmetickými výrobky a s parfémem, který se rozhodneme nosit. Konečný výsledek dobře provedeného vrstvení (tzv. vrstvení, stejně jako v módě) může udělat váš parfém ještě jedinečnějším, ale není to snadné vyladit. Jednodušší bude, pokud zvolíme kosmetiku v neutrálním stylu a necháme ji dobře zaschnout před aplikací kouzelných parfémových kapek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku