Krásy Rakouska – Korutany

Zajímavá místa Korutan

BAD GASTEIN – lázeňské město a skalní lázně
Pokud si chcete odpočinout a užít si relaxaci, pak je pro vás Bad Gastein tím pravým místem. Pokud vaše tělo zatouží po odpočinku, stačí navštívit místní lázně, kde si můžete vychutnat různé procedury, bazény, vířivky nebo sauny ve výšce 1.100 metrů.

KORUTANSKÁ JEZERA

Pokud máte rádi alpská jezera, pak v Korutanech budete určitě spokojeni. Mezi krásná korutanská jezera patří:

  • WörtherseeJe největším korutanským jezerem. Toto jezero je obklopeno nejen nádhernou přírodou, ale také hrady, zámky a kostely, které stojí za návštěvu.
  • KlopeinerseeJe nejteplejším jezerem v celé Evropě. Uchvátí vás také svou čistotou a tyrkysovým zbarvením. Je také ideálním místem pro vyjížďky na kole.
  • Kleinsee, Turnersee a další

VĚŽ PYRAMIDENKOGEL

Ze 70 metrů vysoké věže si můžete vychutnat jedinečné výhledy na jezero Wörthersee a jeho okolí. Až téměř na vrchol věže se můžete nechat vyvézt výtahem.

GROSSGLOCKNER

Je nejvyšší horou Rakouska, měří úctyhodných 3.798 metrů. Dostat se k ní lze pro známé vysokohorské silnici, na které je mnoho zastávek s úchvatnými výhledy do okolní alpské krajiny a na vysoko se tyčící hory. Potkat tu můžete také vysokohorské sviště.

VODOPÁD RAGGASCHLUCHT

Tyto vodopády jsou jedinečným přírodním úkazem. Součástí je 800 metrů dlouhá soutěska s mnoha můstky, lávkami a dřevěnými schody. Výprava sem je tak zajímavým adrenalinovým zážitkem.

HRAD HOCHOSTERWITZ

Tento hrad se nachází na vápencové skále a jeho brány jsou zajímavé svými originálními vzhledy a výzdobou. Pyšní se i nádherným nádvořím.
Region Korutany nabízí spousty výletních cílů pro všechny věkové kategorie, ať už přírodních zajímavostí nebo historických památek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku