Krásy Rakouska – Tyrolsko

Tyrolské alpy patří mezi nejoblíbenější část rakouských Alp. A není se čemu divit. Tato oblast toho má totiž opravdu hodně co nabídnout. Na své si tu přijdou vyznavači různých druhů sportů (lyžaři, horolezci a další), ale i ti, které zajímá panenská příroda, jezera s křišťálově čistou vodou, vodopády, procházky údolími nebo vysokohorské túry.

brčálník pod kopečkem

Zajímavá místa Tyrolska

WOLFSKLAMM (Vlčí soutěska)

Procházky Vlčí soutěskou po dřevěných můstcích a schodech vám nabídnou jedinečné zážitky. V závěru soutěsky na vás čekají parádní výhledy od barokního kláštera tyčícího se na vysoké skále.
VODOPÁD STUIBENFALL

Tento vodopád je nejvyšším v Tyrolsku.

KLÁŠTER STAMS

Monstrózní cisterciácký klášter vás mimo jiné nadchne také úchvatnými stropními freskami v kapli.

ZÁMEK LANDECK

V tomto zámku se můžete dozvědět něco o tyrolské historii. Nachází se v něm totiž vlastivědné muzeum.

INNSBRUCK

Pokud toužíte po poznávání historických památek a zajímavých architektonických staveb, pak je Innsbruck, přezdívaný „hlavní město Alp“, tím pravým výletním cílem. Kromě historických památek a zajímavých staveb tu stojí za návštěvu také alpská zoologická zahrada, kde můžete z blízkosti pozorovat medvědy, kozorohy nebo vlky. Symbolem města Innsbruck je Zlatá střecha, která je zdobena více než dvěma tisícovkami měděných tašek.

tyrolsko jezera

Patříte mezi milovníky vína?

I ti, co mají rádi víno, si přijdou v Tyrolsku na své. Nachází se tu totiž „Jihotyrolská vinařská stezka“, která se nachází mezi údolím Etschtal a oblastí Unterland. Stezka zahrnuje hned šestnáct vinařských obcí, kde můžete ochutnat ty nejvybranější odrůdy jihotyrolských vín – odrůdy jako aromatický Tramín nebo třeba sametový Lagrein.

Pokud hledáte oblast v Rakousku, kterou byste měli navštívit, rozmanité Tyrolsko byste rozhodně neměli vynechat. Tyrolsko je jasnou volbou!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku