Kvalitní víno vašemu zdraví neškodí. Naopak

Kvalitní víno, zejména pak bílé, snižuje vznik srdečního infarktu anebo rozvoj aterosklerózy. Pochopitelně, že záleží na druhu a kvalitě vína. Pokud si budeme pochutnávat na tradičním nápoji bezdomovců, kterým je levné krabicové víno, asi svému zdraví příliš neprospějeme.

sklenička bílého vína

  • Není ale nutné ohlížet se po zahraničních značkách.
  • Víno, které pochází z tuzemských vinic je velice kvalitní.
  • Tradice pěstování vína v českých zemích sahá až do čtrnáctého století, kdy se o rozvoj vinařství zasadil zejména Karel IV.

U vína, jako u mnoha dalších produktů, totiž platí jedna známá pravda. Nejvíce prospěšné je nám to, co vyrostlo ve stejné oblasti jako my. Můžete tedy klidně vsadit na vína od českých nebo moravských vinařů.

Zásady při skladování vína

Pokud ale hodláte využívat víno nejen jako lahodný nápoj, ale také ochránce svého zdraví, je zapotřebí vědět, jak s ním zacházet. Špatným skladováním může utrpět nejen chuť, ale také množství zdraví prospěšných látek.

bílé víno

  • Při skladování vína je důležitá stálá teplota, která by se měla pohybovat kolem 12 °C. Kapacitu vinotéky bychom také měli zaplnit alespoň na 50 %. Tak je totiž zajištěna správná akumulace vnitřní teploty.
  • Dalším důležitým parametrem při skladování vín je také vlhkost. Ta by se měla pohybovat v rozmezí 50 až 70 %.
  • Rozhodně by také na víno nemělo působit UV záření a ani světlo. Světlo totiž urychluje proces zrání a oxidace. Vinotéka pro archivaci by tedy měla být ve formě skříně s plnými dveřmi a bez stálého vnitřního osvětlení.
  • Vinotéka by také měla disponovat uhlíkovým filtrem, který zajistí optimální prostředí.
  • Místnost pro archivaci vína by neměla být příliš frekventovaným místem. I drobné otřesy mohou způsobovat změny kvality.

Pokud se dodrží veškeré podmínky pro skladování, pak uchováme víno v té nejvyšší kvalitě a můžeme si bez obav připít na zdraví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku