Muži má problém přiznat, že je něco trápí

Muži jsou úplně jiného naturelu než my ženy. A je to tak dobře. Nemůžeme být všichni stejní, to bychom si vůbec neužili radostí života, nepohádali se – a to mi dáte určitě zapravdu, že někdy to stojí za to! A člověku se nesmírně uleví. Jen hádka nesmí přerůst ve výčitky. Hádka by měla být konstruktivní, aby řešila daný problém, a ne aby se partneři vraceli k tomu, co bylo před dvaceti lety. „Pamatuješ, jak se na mě tvoje matka obořila a práskla mi dveřmi před nosem?!“

smutný muž v depresi

Tak tohle už skutečně do konstruktivní hádky nepatří. To, že vám něco leží v žaludku, to jste si, milý muži, měl vyříkat s manželkou už právě před těmi dvaceti lety, a ne jí to vmést do tváře, když už nevíte, jak se bránit. Tak vytáhnete těžší kalibr. Manželka jen zůstane s pusou otevřenou, protože ten náhlý obrat v rozepři nechápe. A buď vám skočí na špek a začnete se dohadovat o tom, co se stalo neuvěřitelného před téměř čtvrt stoletím, a vy tak odkloníte původní smysl sporu. Anebo je manželka rozumná a hádku utne s tím, že si promluvíte, až obě rozparáděné hlavy trochu zchladnou. Ale přiznejme si, že ta druhá varianta se v našich domácnostem vyskytuje poskrovnu.

manželské porozumění a láska

Nemá smysl se trápit a trýznit se tím, co se stalo kdysi. Uvědomte si, že tu danou osobu, která vám údaje problém způsobila, to absolutně netrápí a je jí naprosto jedno, že vy máte splín. Ona totiž nic netuší a vy si tak táhnete léta sebou balvan, který se postupně nabaluje. Tím spíše, že neumíte anebo nechcete řešit své problémy a strkáte před nimi hlavu do písku jako pštros.
Ženy mají jinačí povahu, ty se z problémů většinou vymluví své kamarádce či přítelkyni. Svěřená starost, poloviční starost. Muž nedovede vypustit přes rty to, co ho bolí. Připadal by si jako slaboch. Ale to není, muži, žádná slabost, naopak – když přiznáš, že tě něco bolí, že se tě něco dotklo, až poté můžeš řešit a vyřešit danou situaci. Nikdy ji nevyřešíš, když si neumíš přiznat, že tě to trápí. Proto je dobré o svých trablech mluvit s tím, koho dobře znáš, koho si vážíš a komu důvěřuješ. A světe div se, někdy to může být i vlastní manželka!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku