Pokojové rostliny součástí domova

Dopřejte si bydlení, které bude útulné a bude v něm spousta světla, kyslíku a skvělá energie. Dopřejte svému obydlí doplňky, o které se budete muset starat, ale oni vám na oplátku budou skvosty vaší domácnosti. Mluvíme tu o živých rostlinách. Nemějte doma kytky umělé. Není to pěkné a jen se na ně práší. Za to rostliny živé nám budou doma udělat pěkné útulné místo a zajistí vám dostatek kyslíku díky fotosyntéze. Nemusíte mít doma kvetoucí rostliny, bohatě postačí kytky okrasné listem. Jejich výběr je nekonečný a každá rostlina potřebuje své ideální podmínky, aby se jí dařilo. Některé dávají přednost stínu a nemají rádi přímé sluneční paprsky.

pokojové rostliny

Takové květiny se nejlépe hodí do nepříliš osvětlených místností, kam vám nesvítí slunce. Příkladem jedné takové květiny je například Lopatkovec. Má krásné mohutné listy s žilkováním a je specifický svými bílými květy. Barva listí je tmavší zelená. Pro začátečníky jsou vhodné. Nejsou moc náročné na pěstování. Když zapomenete zalít, nic se nestane. Lopatkovec se vám připomene povadlými listy. Budou povislé směrem dolů. Stačí rostlinu zalít, ovšem provádějte zálivku spodem do mysky. Nikoliv do květináče.
Rostliny se hodí do každé místnosti, jen musíte vybrat ty pravé. V dnešní době jsou módním doplňkem v interiérech. Někdy jsou v místnostech celé zdi nebo plochy, které jsou tvořeny živými rostlinami a upravenými mechy. Interiéru to dodá živost a eleganci. Vytváří krásné zátiší.

interiér

Představíme vám některé další rostliny, které nejsou náročné a naopak některé co potřebují větší péči. Mezi nenáročné patří, jak už jsme uvedli Lopatkovec, Aloe vera, Tchýnin jazyk, Orchidej, Zamiokulkas, Fíkus, Photos a mnoho dalších. Některé, které jsme vyjmenovali, mají několik druhů. Například Tchýnin jazyk má několik variant. Je to okrasná rostlina listem. Kvete jen v dobrých podmínkách a miluje světlo. Naopak mezi složitější rostliny na pěstování patří Calathea, Monstera, Fitónie, Fuchsie, Strelície a některé druhy kapradin jako jsou Parožnatka, Ledviních a další. Vyberte si ty pravé pro váš domov.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku