Nastávají podzimní plískanice

A s nimi přicházejí náhlé změny počasí, kdy se mění krásné a teplé počasí rázem den ze dne na studené a deštivé dny. Náš organismus je vystavován denně velké zátěži, obzvláště pokud jsme zvyklí na přetopené kanceláře nebo byty a pak máme vycházet do studené venkovní nepohody. Doma si topení můžete korigovat sami, je vhodné nemít přetopeno. To neznamená, že si musíte začít zvykat na studený odchov, všechny kohoutky u topení zavřete a nabalíte děti do kožichů.

podzimní deštivé počasí

Zvolte kompromis. Kohoutky topení nenechávejte přes den otevřené naplno a jen na večer na spaní je prostě a jednoduše zavřete. Ještě nemrzne natolik, aby vaše děti a vy jste museli spát v teple. Pro spaní je vhodný chladnější vzduch, protože v přetopené místnosti vysychá sliznice, dítěti je teplo, odkopává se, potí se a hlavně – organismus zbytečně zchoulostiví.
Proto nespoléhejte zcela ani na klimatizaci v autě a nechávejte ji – když už musíte – zapnutou tak, aby rozdíly v teplotách při vstupu a vystupování z auta byly minimální. Základem vašeho zdraví je IMUNITA.
Zvyšujte obranyschopnost vašeho těla a nezabíjejte ji zbytečným nadměrný oblékáním dětí již od mala. Dítě, pokud se při procházce pohybuje, získává přirozenou energií teplo, samo se zahřívá.

chlapec běží s kopacím míčem

A když vaši ratolest – jistě v dobrém úmyslu – zahalíte do několika svetrů – zpotí se, vítr ho ofoukne a nastuzení je na světě. Choďte s dětmi pravidelně na procházky, nechejte je vyběhat v parku, hrajte si s nimi na honěnou, berte s sebou na výlety míč. Naučte děti kopat do fotbalového míče! Možná byste se divili, kolik děti nedovede jednoduše chytit míč do rukou, natož trefit míč a odkopnout ho. Naučte to své děti. Pomůžete jim v tom, že se jim ve škole nebudou ostatní posmívat, naopak nad nimi budou vynikat a navíc – při hrách a kopané v přírodě opět posilujete jejich obranyschopnost. Běhání na čerstvém vzduchu a rodinné výlety spolu se smíchem a nadšením dělají s imunitou zázraky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku