Pes jako módní doplněk

Módním trendům podléhá snad vše, co je spojené s člověkem. Je až tak trochu podivné, že dokonce i zvířata jsou tématem pro módní časopisy i sociální sítě. To se týká zejména psů. Pokud bychom potkali nějakou „celebritu“, mohli bychom se jí bez rozpaků zeptat nejen na to, jakou nosí značku šatů, ale na to, jakého nosí pejska.

štěně čivavy

  • Toto chování ale není ani zdaleka výdobytkem dnešního světa.
  • Jestliže bychom navštívili některý šlechtické obydlí například v osmnáctém století, pak bychom téměř všude spatřili afgánského chrta.

    • Ten byl totiž pro majitele znamením vysokého společenského postavení.
    • O tom svědčí také fakt, že je často zobrazován se svým pánem i na dobových obrazech.

Na dobovou módu málem doplatilo jedno psí plemeno, kterým je porcelaine. Tento pes nebyl jen módním doplňkem. Byl chován pro účely honů. V době velké francouzské revoluce se ale nenávist vůči šlechtě obrátila i proti němu. Prostý lid málem toto plemeno vyhubil. Naštěstí bylo několik jedinců zachráněno v klášterech nebo za hranicemi Francie. Následky si ale nese porcelaine dodnes. Vzhledem k tomu, že byl opravdu na pokraji vyhynutí, je tento ušlechtilý pes téměř neznámý.

oblečený pes sedí na cestovním kufru

Někteří psi mají svou rezidenci

Dnes je trochu jiná doba, a tak se mění i móda ohledně chovu psů. Pokud si majitel (či spíše majitelka) pořídí psa pouze jako módní doplněk své garderoby, většinou sáhne po malém plemenu. Je to logické. Zmíněný afgánský chrt by se zřejmě docela pronesl. Dokonalou ukázkou takového chování je světoznámá „celebrita“ Paris Hilton, která je známá svou „láskou“ k čivavám.

  • Otázkou je, zda jsou její tolik rozmazlovaní psíčci opravdu ve svém světě šťastní.
  • A to i přesto, že mají svou vlastní rezidenci, mohou se kdykoliv dívat na kreslené pohádky a každý den si obléknout jiný model.

    • Možná by bylo zajímavé, pokud bychom se mohli zeptat nějakého „voříška“ z Horní Dolní, jestli by s takovým psem měnil.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku