Na scénu přichází robot

Robotické hračky nejsou v dnešním dětském světě žádnou novinkou, spíše naopak, jsou vyhledávanou složkou. Je pravdou, že vývoj hraček jde jaksi dopředu, ale přesto nejvíce děti přitahuje svět elektroniky, komunikace o všem z pohodlí domova a online napínavé hry, které se dají hrát na dálku s kamarády. Není divu, že poté rodiče často čelí velké kritice, že jejich dítě má sklony k nadváze, až obezitě a jsou zodpovědní za jejich zdraví. No nicméně jde to zkusit ještě jinou cestou a se podívat po robotických interaktivních hračkách. S těmi si nejen, že mohou pohrát, ale rovněž podporují vzdělávací aktivity a rovněž si je možné vzít ven do přírody.

křišťálová koule

Sphero se neustále vyvíjí

V podstatě se jedná o robota – droida, který je ve tvaru koule a lze ho ovládat pomocí aplikace, kterou si děti mohou stáhnout do chytrého telefonu nebo tabletu. Jeho dosah může být až 30 metrů. Koule je vybavena LED technologií a díky tomu může měnit snadno barvy, což přirozeně děti velmi baví. Nechybí gyroskop, akcelerometr a mnohé další vybavení, které přináší do světa her i vzdělání. Tady skutečně platí škola hrou, jen moderním způsobem. A jak ho zapojit do takové cesty vzdělávání není rozhodně nic složitého. Navíc se neustále produkt zdokonaluje.

tablet

Začátečníci mu mohou navrhnout skrze elektronické zařízení cestičku, která může být různě klikatá a vyšlou ho po ní.
Pokročilejší by již tato verze neuspokojila a tak se musí vydat hlouběji za poznáváním, což jim umožní hotové bloky kódu, které poskládají za sebou a robot je bude poslouchat.
Zkušení odborníci – děti rádi zkoumají a objevují nové věci a je tomu i zde v tomto případě. Malí vývojáři a plánovači totiž mohou skvěle plánovat a programovat v  JavaScriptu. Což se jim rozhodně v dnešní době neztratí.
Verzí je hned v nabídce několik a tak není problém zakoupit svým ratolestem nejvíce vyhovujícího robota, který je bude rovněž vzdělávat a nutit k dalším i venkovním aktivitám.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku