Navštivte nejoblíbenější místa na Krétě

Kréta se právem řadí mezi nejoblíbenější turistické destinace. Je největším z řeckých ostrovů a rozhodně stojí za návštěvu. Nabízí spoustu zajímavých míst a výletních cílů, zároveň také místa, která nejsou tolik profláknutá a kde možná budete mít štěstí na to, že si užijete příjemný klid a soukromí.

moře na krétě

NEJOBLÍBENĚJŠÍ VÝLETNÍ CÍLE

  • Dokonalá pláž Efalonisi

Jedním z řeckých klenotů, který na Krétě rozhodně stojí za to navštívit, je pohádkově krásná pláž Efalonisi. Nachází se v jihozápadní části ostrova a uchvátí vás svou jedinečnou krásou. Není to ovšem obvyklá pláž jako každá druhá. Jedná se v podstatě o spojení pevniny a ostrůvku Efalonisi. Tím vzniká jedinečný přírodní útvar, který vytváří písečný val a lagunu s mořem tyrkysově zbarveným. Tato pláž se právem řadí mezi jednu z nejkrásnějších pláží ostrova Kréta.

  • Fotogenická laguna Balos

Pokud patříte mezi milovníky krásných přírodních scenérií, pak musíte určitě navštívit jedno z nejfotogeničtějších míst v Řecku vůbec – úchvatnou a jedinečnou lagunu Balos. Uchvátí vás tu nádherné scenérie a křišťálově čisté moře.

kréta

  • Poloostrov Elafonisi

Toto místo je zajímavé tím, že jde o pláž, která je ostrovem, ovšem do doby odlivu, pak se stává poloostrovem. Tato pláž vás nadchne růžovým pískem a obklopují ji horské masivy. Moře je tu tyrkysově zbarvené, nechybí ani laguny, což umocňuje jedinečnou atmosféru.

  • Palác Knossos

Tato antická památka vám učaruje. Jedná se o největší minojský palác. Skládá se z komplexu budov a labyrintu chodeb. Vyobrazené fresky jsou kopiemi originálů.

  • Jezero Kournas

Jezero Kournas je jakousi raritou. Je totiž jediným sladkovodním jezerem nacházejícím se na Krétě. Najdete ho v chráněné přírodní oblasti, jež je součástí unikátního ekoystému.

  • Starý benátský přístav v Chanii

Toto místo je jako stvořené pro milovníky historie a romantiky. Je turisty hojně navštěvované, ale to mu neubírá na kráse.

  • Cretaquarium

Jedná se o moderní a obrovské mořské akvárium, kde můžete pozorovat podmořský život. Obývá ho přes 200 druhů nejrůznějších mořských živočichů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku