V kterou denní hodinu je vhodné běhat?

Důležité pro zdraví je zařadit aktivní pohyb několikrát týdně. Nestačí, když si zasportujete jen o víkendu. Aktivním pohybem povzbuzujete centrální mozkový systém, kdy se okysličují buňky a vaše srdce je neustále posilováno a podporováno k životadárné činnosti. Libuje si i váš žaludek, který stačí trávit potravu průběžně a nedochází k ulpívání a zatlívání zbytků potravy ve střevech, protože vyprazdňování je pravidelné. Pokud k tomu všemu přidáte zdravý životní styl, vypořádaná traumata z dětství a pozitivní přístup k životu, zdaleka vám nehrozí nebezpečné nádory a nepříjemné nemoci, které právě vznikají opačným stylem života. A to nedostatkem pohybu, věčně a za každých okolností přítomným stresem, negativismem, kouřením, nezdravou přemírou alkoholu. O drogách se snad ani nemusíme zmiňovat.

boty na běhání

Vyznavači běhání zařazují tuto aktivitu do svého života dennodenně. Někdo ho zařazuje v časných ranních hodinách ještě před odchodem do zaměstnání. Pokud tomu tak je, je vhodné ohlídat si tepovou frekvenci, aby zůstávala mezi 60–70. Na aktivitu v brzkých ranních hodinách naše tělo není připraveno. Všechny naše orgány mají své biologické hodiny, se kterými bychom se měli seznámit, ctít je a důsledně dodržovat. Ráno zařazujte buď ostřejší chůzi anebo jogging čili indiánský běh, kdy střídáte v určitém intervalu klus a chůzi. Tělo se tak dostatečně rozproudí, ale nevyčerpá a nevydá přemíru energie, kterou potřebujete na zvládnutí běžných i pracovních úkolů.

žena při večerním běhu

Stejně tak není vhodné zařazovat běh do nočních hodin. Vídáme v parcích s čelovkami aktivní běžce, kteří si myslí, že jsou na správné cestě za zdravým životním stylem. Nic proti tomu, ale zařaďte aktivitu spíše do pozdních odpoledních hodin. Nejvhodnější pro cvičení i běhání je doba po páté hodině. Po běhu by měla následovat lehká svačina s vyšším obsahem bílkovin a doplnění sacharidů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku