Běháním si vyčistíte hlavu

Běháním si perfektně vyčistíte hlavu, a to proto, že při této sportovní aktivitě nemáte čas přemýšlet. Musíte se dívat, kam šlapete, obzvláště, pokud běžíte lesem po kamenité cestě anebo se sledujete trasu a vyhýbáte se ostatním lidem. Není čas myslet na hlouposti. Mozek dostane částečné volno a odmění se vám opět nově nabytou energií stejně jako vaše tělo. S během můžete začít téměř v každém věku. Ale s opatrností nejdál dojdeš, doběhneš. Nemá smysl hned první běhání „přepálit“. Když už se rozhodnete být běžcem, určitě zajděte do renomovaného obchodu a pořiďte si boty přímo na běhání. V létě budou jiné – prodyšné a lehké, pro chladné období budou také jiné, protože byste v lehké letní botě umrzli a to není žádoucí.
Propustné lehké oblečení, čelenku pro chladné počasí, kvalitní boty a můžete vyrazit. Běhání se dělí na několik běžeckých úrovní:

kondiční běh ve dvojici

  1. Jogging. Někdy se mu také říká indiánský běh, to znamená, že v určitých intervalech ho prokládáte střídavě chůzí a během. Pro začátek je to nejlepší způsob, jak získávat postupně fyzičku. Mnohdy začátečníci mají problém s dýcháním, kdy pociťují při běžení píchavou bolest v podbřišku. Zpravidla je bolest způsobena špatným dýcháním. Jogging je vhodný pro ty, kteří mají nulovou fyzičku anebo pro obézní či lidi trpících nadváhou.

boty na běhání na běžecké dráze

  1. Dalším stupněm je samotný běh, kdy nedochází už k žádné pauze a běžec dosahuje tak zvané „letové fáze“, to znamená, že je to okamžik, kdy žádná z končetin není ve styku se zemí. Kdo si úprk oblíbí, má si z čeho vybírat: Běžení do vrchu, do schodů, orientační, crossové závody, canicross, s Nordic Walking holemi a mnohé další.
  2. Kondiční. Znakem této aktivity je zvyšování své fyzické kondice. Jedná se už o pravidelnou a cílenou činnost, která se začíná podobat opravdovému tréninku. Oblíbené jsou kondičky ve dvojicích.
  3. Závodní. Pokud se svými běžeckými schopnostmi dostanete až sem, pak jste dosáhli na úplný vrchol a začínají skutečné tréninky a tvrdá dřina.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku