Nejmodernější materiály na sportovní oblečení

Móda a její trendy doprovázejí člověka odnepaměti. S trochou nadsázky by se dalo říci, že i naši prapředkové se jistě řídili jistým diktátem módy. S dnešním světem se to ale pochopitelně nedá srovnat. Módní trendy pronikají snad do každé lidské činnosti. Sport nevyjímaje.

starší muž na kole – zřejmě závody

 • V oblasti sportovního oblečení je ale nutné spojit dva prvky.

  • Jedním z nich zmíněný módní trend a druhým je funkčnost prádla.

Zatímco v běžném životě (nebo při společenských událostech) trochu toho nepohodlí sneseme, při sportu by to mohlo být velice obtěžující. Nejfrekventovanějším sportem je bezesporu běh. Pro tyto příležitosti je ideální vrchní vrstvou oblečení, které se vybavené tzv. neprofukem. Což znamená, že bundy nebo kalhoty můžete vzít na běžky, na kolo nebo na kondiční běh. Pro ženy je velice vhodná sportovní podprsenka, která má za úkol poprsí vertikálně fixovat a zabránit tak nepříjemnému pohybu prsou.

turista – horolezec na vrcholu

Materiál je určující

Základem současného sportovního oblečení jsou moderní materiály. Moderní funkční prádlo je vyrobeno z mikrovláken nebo špičkového materiálu Gore-Tex. Tyto materiály kopírují tělo sportovce a tím pádem může snadněji odvádět vlhkost. Ta se tedy neudržuje uvnitř, ale je pomocí vrstev odvedena od těla. Materiál Gore-Tex se vyznačuje tím, že je nepromokavý, prodyšný a odolný vůči větru.

 • Jak je možné, že tento materiál tak dokonale funguje?

  • Je to díky membráně, která obsahuje více než 1,4 miliardy pórů na jeden cm2.
  • Póry mají 20 000krát menší velikost než jedna kapka vody.
  • Tím pádem je zmíněná membrána nepromokavá.
  • Druhým znakem je to, že jsou póry naopak 700krát větší, než je molekula vodní páry.
  • Tento efekt zaručí odvádění potu a vlhkosti.

Zmíněný moderní materiál se používá pouze na kvalitní sportovní oblečení a potřeby, protože prochází přísnými kvalitativními normami a testováním.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku