Na co muži rádi vzpomínají

Jako první vás asi napadne na sex … To ale muž rád neslyší, on rád slyší na to, že je stále ten výkonný samec, který sexuální hrátky může provozovat kdykoliv se mu zachce. Nechme je při tom. Na co ale muž skutečně rád a s přibývajícími léty vzpomíná, je doba, kterou strávil na kdysi dvouleté základní vojenské službě. Ta existovala v České republice do roku 2004, než byla definitivně zrušena. Bývala noční můrou mladíků, kteří byli povoláváni k odvodu. Také s blížícím se koncem zrušení této zákonné povinnosti přibývalo „modrých knížek“, což byly skutečně barvou modré průkazy, které zbavovaly mladíky branné povinnosti. Mládenci se v poslední době předháněli v získání alespoň odkladu základní vojenské služby. A když se skutečně zadařilo, pak je neodvedli vůbec, právě kvůli získání „modré knížky“.

přilba armádního vojína

Toto povídání ale směřuje k těm skutečným chlapům, kteří vojnou prošli a někteří si ji i – sic ne zrovna s chutí – prodloužili. To, když za neuposlechnutí rozkazu nebo nějakého jiného průšvihu museli tzv. nasluhovat. Dříve se zlobili, ale dnes se tím s potuleným úsměvem chlubí, jací že byli rošťáci.

Vojna není kojná se říkávalo a rčení mělo hodně do sebe. Svým způsobem to bylo vytržení z rodiny, ze zajetého života, leckdy i z nově založené rodiny, což bývalo velkou zkouškou, zda nově uzavřené manželství, kdy otec dítěte byl povolán do služby vlasti, vůbec vydrží. Mladíci se rázem ocitli v úplně jiném světě, kde nebyla maminka a její péče. Najednou se o sebe museli začít starat sami. Uklízet, stlát postele, oblečení ve skříňkách muselo „zařezávat“ – ostatně na komínky vzpomínají dodnes a rádi to předhazují svým dětem, potažmo vnoučatům, jak má být oblečení vyrovnané a srovnané.

ozbrojení vojíni se samopaly

Vzpomínají i na zábavy, jak s vojáky děvčata nechtěla tančit, jak se o volné tanečnice rvali, a i na noční hrátky přikryté tmou … Vojnu si prostě každý „užil“ dle svého. Někteří vzpomínají už jen na to dobré a na kamarády, kde přátelství překonalo roky a scházejí se dodnes. Někteří vzpomínají na své lásky, které nevydržely, ale vesměs se všichni shodují, že vojna vážně nebyla kojná!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku