Pokojové rostliny nedílnou součástí domova

Máte rádi domov plný živých rostlin? Máte doma džungli a naprosto vám to vyhovuje. Rádi pečujete o rostliny a každý nový lístek pozorujete s nadšením, dokud se plně nevyvine. Plné rozvinutí chce nějaký čas. Na jaře jim věnujeme spoustu pozornosti. Musíte po dlouhé zimě rostliny přesadit do větších květináčů, neboť se vám přes zimu a minulý rok dost rozrostli. Někdy jim stačí výměna půdy, aniž byste volili větší květináč. Kořeny jsou pevné a nová hlína je dostatečně obohatí a nakopne na novou letní sezonu. Nové přihnojení na jaře ocení každá rostlina, kterou máte doma. Mohou to být kvetoucí květiny nebo okrasné listem. Rozhodně máte své favority. Ať už to je Strelicie, Monstera, Filodendron, Photos, Calathea, Lopatkovec, Begonie nebo Maranta. Rostlin je mnoho a většina domácností má aspoň pár druhů.

kytky

Co by byl domov bez živých rostlin. Pokojové rostliny dodají vaší domácnosti útulnost a pocit, že je váš domov přesně takový, jak si ho představujete. Ne jenom že vaše místnosti projasní, ale dodá jim dostatek kyslíku. Zelené rostliny mají schopnost fotosyntézy a vytváří tak svému okolí kyslík. To nemluvím o tom, že jsou pastvou pro oko. Krásná letitá palma nebo pokojová rostlina je opravdovým skvostem. Můžete je mít skoro všude. Stačí jen vybrat místo a vhodnou rostlinu. Některé preferují přímé sluneční paprsky a jiné zase stín.

orchidej

Některé potřebují pravidelnou zálivku a hnojení a jsou náročné na pěstování a o jiné se na druhou stranu ani starat nemusíte. Stačí, když je sem tam zalijete. Například Zamiokulkas, je takový nezmar, který je naprosto jednoduchý na pěstování. Můžete ho mít na světle i ve stínu a zálivku potřebuje jen velmi zřídka. Můžete je mít v obývacím pokoji, ložnici, síni i koupelně. Bacha na dětské pokoje, některé rostliny jsou silně jedovaté a v přítomnosti malých dětí, jsou nebezpečné. Stejně tak pro zvídavé domácí mazlíčky. Obohaťte svůj domov o život. Bydlete s rostlinami.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku