Přerušovaný půst jak cesta ke zhubnutí

Nedaří se vám zhubnout a diety nejsou nic pro vás? Co takhle jíst v podobném režimu jako jste zvyklí, a přesto hubnout? Nezní to lákavě? Nejde o dietu v pravém slova smyslu, ale přesto jdou kila dolů. Je to vůbec možné? Vyzkoušejte si na vlastní kůži přerušovaný půst, který se těší velké oblibě napříč celebritami.

hubnutí

Jak funguje přerušovaný půst
Přerušovaný půst funguje na tom principu, že určitý počet hodin během dne máte povoleno jíst a následující počet hodin smíte jen pít čistou vodu. Základem je nechat tělo po stanovenou dobu hladovět a ono si tím pádem bude brát z tukových zásob. Nejde o nic nezdravého a vlastně je to pro tělo i prospěšné.
Zvolte si pro vás vhodný režim
Vybrat si můžete hned z několika režimů podle toho, který konkrétně vám a vašemu životnímu stylu bude vyhovovat.
Nejrozšířenější je režim 16/8 nebo 14/10.
A co si pod tím představit? První uvedené číslo vyjadřuje počet hodin, kdy po tuto dobu nejíte. Číslo za lomítkem pak představuje čas, po který můžete libovolně jíst. Skvělé je, že do doby, kdy nic nejíte se započítává i spánek, takže vám tato doba poměrně rychle uběhne.
Často lidé, aniž by o tom věděli nebo to bylo jejich záměrem, se stravují v režimu 12/12. Tedy snídají třeba v 7 hodin ráno a poslední jídlo si dopřejí v 19 hodin.
STRAVÁ STRAVA JE ZÁKLAD
Samozřejmostí je dodržovat také doporučený kalorický příjem a nepřejídat se. Zvolte si zdraví prospěšné potraviny, které vás zasytí a dodají vám vše potřebné. Bez vyváženého jídelníčku se zkrátka neobejdete.

svačinka

Výhody tohoto životního stylu:

  • úbytek tělesného tuku
  • snížení hmotnosti
  • více energie během dne
  • tělo se zbaví škodlivých odpadních látek a pročistí se
  • snížení rizika vzniku kardiovaskulárních onemocnění
  • zlepšení soustředění a paměti

Pokud diety nejsou nic pro vás, možná vám přerušovaný půst bude vyhovovat a dočkáte se tak vaší vysněné váhy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku