Přinášíme tip, jak si skvěle zasportovat!

Dnešní doba moc sportování nesvědčí, ale můžete si počkat do května a pak to rozjeďte! Pokud jste ještě neslyšeli o celostátní výzvě „Do práce na kole“, jste tu správně. Jedná se o skvělou akci, kterou vymysleli již před jedenácti lety nadšenci a léty ji ještě více vyšperkovali. Jde o to, že po celý měsíc květen se budete do svého zaměstnání dopravovat po své vlastní ose.

jízdní kola ve městě

To znamená, pokud jste byli zvyklí těch pár kilometrů jet do práce autem, pak autíčko zanecháte ve své garáži nebo před domem, pěkně mu zamáváte na celý měsíc na rozloučenou a vyrazíte za svým chlebodárcem pěšky nebo na kole. Mnoho lidiček, kteří se donutili takto změnit svůj zažitý způsob cestování do práce, zjistili, že jim pohyb dělá dobře a více než polovina v docházení a dojíždění do práce pokračuje i nadále. A posílají nadšené emaily, sdílejí své cesty na FB či na webové stránce „DPNK“.
Redakce vaše příběhy ráda otiskne i spolu s fotografiemi vašeho nadupaného týmu. Vy totiž můžete „soutěžit“ buď sami, nebo pozvete do vašeho týmu kolegy a kolegyně ze zaměstnání, a tak si užijete více legrace. Budete moci sledovat počty ujetých či „ušlých“ kilometrů všech účastníků v celé republice. Do práce se můžete dopravovat i na koloběžce, jak bylo řečeno na kole, ale i elektrokole, na longboardu, na vozíku, ale také pěšky nebo ti odvážní mohou do práce i běhat.

mladík se chystá jet na skateboardu

Stejně tak můžete všechny tyto možnosti i kombinovat. Například v pondělí do práce půjdete pěšky, v úterý se svezete na koloběžce, ve středu a ve čtvrtek pojedete na kole. A pokud byste chtěli jet místní hromadnou dopravou v pátek, abyste byli dříve doma z práce, pak můžete, ale je třeba tento den i takto do systému zaznamenat. A přicházíte o nějaké procento pravidelnosti, takže pro sportovní nadšence – nedoporučujeme. Ptáte se – a co když onemocním nebo budu čerpat dovolenou? Pak taktéž zaznamenáte, ale v tomto případě o svou pravidelnost nepřicházíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku