Provoněný domov

Milujete v zimním období provoněný domov vonnými svíčky? Máte rádi tu navozenou atmosféru, když za oknem padá sníh nebo mráz maluje na okna a vy sedíte v teplém útulném bytě a na stole se mihotá plamínek hořící svíčky? Ve večerních hodinách svíčky navodí krásný hřejivý pocit, a když k tomu kouzelně voní, je to božské. Okolo vánoc si vybíráme vůně, které nás spojí s vánoční náladou. Dáváme přednost skořici s jablkem, vůně horkého punče nebo svařeného vína. Vonné svíčky si můžete vyrobit sami, není to nic složitého a mi vám rádi poradíme, jak na to. Všechno potřebné můžete objednat z tepla domova. Stačí se jen přihlásit na internet. Vybrat si některé ze stránek a objednat potřebné věci.

vonná svíčka

Stránek je mnoho a výrobního materiálu ještě víc. My vám dnes řekneme o výrobě domácích bio svíček ze sójového vosku s přírodním knotem.
Co budeme všechno potřebovat? Nejdůležitější jsou nádoby, ve kterých chceme svíčky mít. Podle jejich velikosti a rozměry pak budeme vybírat další potřebné věci jako je dostatečně silný knot. Dále potřebujeme sójový vosk. Ten můžete koupit v podobě malých peciček nebo lupínků. Na jednu svíčku budete potřebovat jednu a půl velikosti konečné nádobky na svíčku. Dále pak knoty a plíšky na uchopení knotů. Tloušťku knotu volte tak, aby svíčka pěkně vyhořela.

útulný domov

Čím širší svíčka tím musí být knot tlustší. Nejdůležitější jsou esenciální stoprocentní oleje. Vůně si vyberete podle toho, co se vám bude líbit. Na ozdobu můžete využít čajové lístky růží. K samotné výrobě bude ještě důležitý teploměr na měření teploty vosku. Když máte vše, můžete začít s výrobou. Do hrnce si odměříte jednu a půl odměrky nádoby na svíčku. Dáte na kamna a necháte vosk rozpustit. Pravidelně promíchávat. Mezi tím si nachystejte dostatečně dlouhé knoty s plíšky. Přilepte pomocí vosku plíšek ke dnu skleničky a nechte ztuhnout. Budete mít jistotu, že se vám nepohne při nalévání vosku. Jakmile se vosk rozpustí, odstavte ho a změřte teplotu. Jakmile dosáhne teploty čtyřicet stupňů celsia přidejte vonný olej. Na sto dvacet pět mililitrů svíčky by mělo přijít deset mililitrů oleje. Pořádně promíchejte a do připravené skleničky s knotem nalejte vosk s olejem. Knot chytněte pomocí špejle uprostřed. Nechte zchladnout. Jakmile začne jemně bělat posypte pár lístky sušených růží na ozdobu. Pak už jen nechte pořádně zaschnout. Uzavřené se pořádně rozloží jejich esenciální vůně. Většinou okolo čtrnácti dnů. Pak už můžete svíčky zapálit a užít si své voňavé bydlení. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku